żeglowanie

    żeglowanie

    Jachtowy kapitan Żeglugi Wielkiej Krystyna Chojnowska-Liskiewicz to pierwsza kobieta na świecie, która ponad 40 lat temu samotnie opłynęła Ziemię. Na polskim jachcie Mazurek spędziła 2 lata i 3 tygodnie. Skąd wypłynęła Pani Krystyna? Jak przebiegała trasa jej wyprawy? W co wyposażony był jacht? Dlaczego żeglarka nie chciała, aby jacht miał okna? Czym się żywiła w czasie podróży? Kto z nią rywalizował o miano kobiety, która jako pierwsza opłynęła kulę ziemską? Co się działo, kiedy Pani Krystyna dotarła na metę rejsu?

    Szymon Kuczyński opłynął świat w miniaturowej łódce, nie zawijając do portów. W Dzień Dobry TVN żeglarz opowiedział o swojej przygodzie. Ile dni spędził na wodzie? Czy w czasie rejsu zdarzały się niebezpieczne sytuacje? Jak się kontaktował z najbliższymi? Jak radził sobie z jedzeniem i piciem?

    Jacht "Katharsis II" z kapitanem Mariuszem Koperem i ośmioosobową załogą okrążył Antarktydę, płynąc po jej wodach, jak najbliżej brzegów. Taki wyczyn nie udał się do tej pory nikomu. W Dzień Dobry TVN dowodzący wyprawą Mariusz Koper i II oficer Hanna Leniec opowiedzieli o swojej wyprawie. Były sytuacje, kiedy bali się o swoje życie? Ile sztormów napotkali się na swojej drodze? Czy jacht uległ awarii? Okazało się, że załoga miała wypłynąć w ten rejs rok wcześniej. Dlaczego musieli go przełożyć?

    Co połączyło znanego aktora i prezentera z kapitanem Mirosławem Lewińskim, który opływa dookoła świat? Jak się poznali? Jak doszło do ich wspólnej podróży ? W studiu Dzień Dobry Wakacje opowiedzieli o swoich pasjach - jak upojnie spędzić wakacje?