Rowerem przez Afrykę. Mikołaj Sondej wybrał się w kolejną samotną podróż. "W pojedynkę łatwiej poznaje się ludzi"

Autor:
Justyna
Piąsta
Rowerem przez Afrykę

Najpierw przepłynął samotnie kajakiem najdłuższy fiord na świecie, a teraz przesiadł się na rower i jedzie przez Saharę. Mikołaj Sondej to żądny przygód młody gdańszczanin, który nie boi się wyzwań. W Dzień Dobry TVN opowiedział o swojej podróży. Dlaczego zwiedza świat w samotności?

Mikołaj Sondej - podróżnik

Mikołaj Sondej obecnie znajduje się w Maroku. Jego celem jest przejechanie rowerem odcinka od Marrakeszu do Bissau - stolicy Gwinei Bissau. Maroko od kilku dni ma zamknięte granice z powodu rozprzestrzenienia się nowej mutacji koronawirusa. To nieco pokrzyżowało plany podróżnika.

- Jestem zamknięty, ponieważ do Maroka ani nie można wjechać, ani z niego wyjechać, więc zostaje mi tylko tutaj zostać. Od 3 tygodni jadę rowerem przez Maroko i właściwie jestem już kilkadziesiąt kilometrów od granicy z Mauretanią - powiedział Mikołaj w Dzień Dobry TVN. Choć jest fanem fiordów i Skandynawii, to jednak wyjątkowy klimat Sahary i surowa natura bardzo go urzekły.

- Spotykam dużo zwierząt i staram się z nimi zaprzyjaźnić, choć nie wszystkie chcą. Jest pełno dzikich psów, które ganiają mnie po pustyni. Miałem skorpiona pod swoim namiotem, wielbłądy na co dzień to są moi kumple, cały czas przy mnie - opowiadał nam podróżnik.

Podróż w pojedynkę

Jadąc na rowerze, Mikołaj nie pozostaje niezauważony. Miejscowi bardzo życzliwie na niego reagują.

- Czuję się tutaj jak jakiś bohater. Wszyscy się uśmiechają, machają do mnie, naprawdę jest fajnie. Ludzie tutaj są bardzo wspierający, zawsze kibicują. Jak ktoś przejeżdża obok mnie samochodem i widzi, że jadę rowerem zapakowanym sakwami, to uśmiecha się. Miejscowi zapraszają mnie do siebie do domu na herbatę - relacjonował nasz rozmówca.

Dlaczego samotnie przemierza świat? - Gdybym był w ekipie, to nie miałbym takiej styczności z ludźmi, których poznaję. Wtedy zamknąłbym się w tej swojej grupie i prawdopodobnie nie poznałbym tylu wspaniałych osób, nie miałbym tylu fajnych przygód. W pojedynkę łatwiej poznaje się ludzi i zdecydowanie lepiej poznajemy też świat, bo musimy sobie samotnie radzić, musimy czasami szukać pomocy - tłumaczył podróżnik.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości