W życiu każdego malucha nadchodzi moment, gdy rodzice postanawiają zdjąć mu pieluchę i rozpocząć naukę korzystania z nocnika.
"Jakie one mają wyobrażenie na temat jakiejkolwiek wiary?"
Film zdobył ogromną popularność, do tej pory zobaczyło go prawie 13 milionów osób.
Ministerstwo Edukacji i Nauki zadbało o uruchomienie bezpłatnej infolinii i czatu wsparcia dla dzieci i młodzieży. Jak z nich skorzystać?
- Nigdy o was nie zapomnieliśmy - usłyszeli od mamy i taty.
Obawy przed bólem porodowym towarzyszą większości przyszłych mam. W odpowiedzi na ten problem naukowcy z Uniwersytetu w Granadzie i szpitala uniwersyteckiego San Cecilio postanowili zbadać zależność pomiędzy płcią dziecka a odczuciami bólowymi kobiety podczas jego narodzin.
O swojej podwójnej roli: aktorki i młodego rodzica opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
"Kiedy to dotyka Tosi, to ja już mówię - stop"
Śmierć to temat tabu. Trudno jest nam się z nią oswoić oraz o niej mówić. Jednak odejście bliskiej dla nas osoby, wymaga, abyśmy pojawili się na pogrzebie. Czy w takiej uroczystość powinny uczestniczyć dzieci? Jeśli tak, to, jak je do niej przygotować? Zapytaliśmy o to Roksanę Benedykciuk, psychologa dziecięcego.
- Ta sytuacja przerasta każdego - mówi Anna Dubaj, psycholożka i mama urodzonej jako wcześniak Esterki.
Wczesne rodzicielstwo niesie za sobą wiele wyzwań. Doskonale wiedzą o tym osoby, które powitały na świecie potomstwo jeszcze przed ukończeniem nauki. Nastolatki, które po zajściu w ciążę musiały przejść przyspieszony kurs dorosłości, coraz częściej decydują się opowiedzieć o swoich doświadczeniach w sieci. Jak wygląda ich codzienność?
Sprawdź, co trzeba wiedzieć o ospie wietrznej. Jak ją rozpoznać?
"Nikt nie przyszedł ze mną porozmawiać i powiedzieć, jak mam dalej żyć"
Zobacz, jak można dołożyć swoją cegiełkę.
Zgodnie z obowiązującymi zaleceniami wcześniaki tuż po narodzinach były umieszczane w inkubatorze. Światowa Organizacja Zdrowia zdecydowała się jednak zmodyfikować te zasady. Co dokładanie się zmieniło i dlaczego?
Były żołnierz GROM: "Kieszonki nie są do trzymania rąk".
Marta Bąkowska, dziecięcy psycholog kliniczny z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie wskazała w Dzień Dobry TVN, jakie zachowania powinny zaniepokoić rodziców w zachowaniu swoich pociech.
Na to pytanie redaktorce dziendobry.tvn.pl Berenice Olesińskiej odpowiada psycholog dziecięca i interwentka kryzysowa Roksana Benedykciuk.
Jakimi zasadami kieruje się w wychowaniu córki i syna?
Bardzo wysoka inflacja sprawiła, że wartość pieniądza się zmieniła.
Marzena Figiel-Strzała stworzyła cykl reportaży "Dzieci Świata". W najnowszym odcinku podróżniczka pokazała, jak wygląda życie i praca maluchów i nastolatków w Varanasi (Miasto Umarłych) w Indiach. Co można zrobić, aby ich los się odmienił? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z podróżniczką.
Bólu, który towarzyszy porodowi obawia się praktycznie każda przyszła mama. Choć dzięki podanym odpowiednio wcześnie lekom można mu zaradzić, to zdarza się, że niektóre kobiety sięgają po mniej oczywiste rozwiązania. Jednym z nich jest zabranie na salę porodową niewielkiego grzebienia. Jak ten niepozorny przedmiot może pomóc w uwolnieniu się od bólu?
Niektórzy marzą o tym, by się nie starzeć i robią wszystko, by zatrzymać czas. Są jednak osoby, którym naprawdę się to przytrafiło. Jennifer, Alyssa i Layla to dziewczynki, które wcale się nie zmieniają, mimo upływu lat. Czym to jest spowodowane?
Kobieta ma 12 dzieci. Jak wygląda życie ogromnej rodziny?
Mutacja prowadzi do ogólnego opóźnienia rozwoju, przede wszystkim psychicznego.
Produkt zawiera substancję szkodliwą i podrażniającą skórę. Co należy zrobić z lakierami?
Badaczki z Uniwersytetu Queensland przeprowadziły ważną analizę genetyczną.
Posiadanie dzieci wiąże się z wieloma wyzwaniami. Doskonale wiedzą o tym kobiety, które wychowują swoje pociechy w pojedynkę. Jak wygląda codzienność samotnych matek w Polsce?
Napoje energetyczne można dostać w każdym sklepie. Dzięki obecności kofeiny sprawiają, że czujemy się pobudzeni, mamy więcej energii do działania. Niestety po tego typu napoje coraz częściej sięgają dzieci. Jakie mogą być tego konsekwencje? Czy picie energetyków prowadzi do uzależnienia? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z toksykologiem Erykiem Matuszkiewiczem oraz psychoterapeutą Robertem Rutkowskim.
Zapalenie płuc to dolegliwość o ostrym przebiegu i charakterystycznych objawach. Choroba rozwija się szybko i najczęściej dotyka niemowlaki, co wiąże się z niedojrzałością anatomiczną i funkcjonalną ich układu oddechowego.