Stulejka to zwężenie napletka uniemożliwiające zsunięcie go z żołędzi. Wada może występować w postaci wrodzonej lub nabytej. Najskuteczniejszym sposobem leczenia stulejki jest zabieg operacyjny.
Tyłozgięcie macicy to bardzo charakterystyczne wygięcie trzonu macicy, w wyniku którego przybiera ona inne położenie. Przy standardowym umiejscowieniu trzon wygina się delikatnie ku przodowi, zaś w przypadku tyłozgięcia pochyla się on bardziej w kierunku kręgosłupa. W jaki sposób może ono wpłynąć na ciążę oraz sam poród? Czy tyłozgięcie macicy utrudnia zajście w ciążę?
Choroba sieroca wbrew pozorom nie dotyka wyłącznie wychowanków domów dziecka. Występuje również u innych dzieci, jeśli doszło do zerwania więzi z matką lub innym głównym opiekunem. Objawy choroby sierocej obejmują szereg charakterystycznych zachowań w wieku dziecięcym, mogą także prowadzić do zaburzeń osobowości na różnych etapach życia.
Defloracja, czyli przebicie błony dziewiczej, jest ważną kwestią dla osób, które są przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu współżycia. Często pojawia się wiele obaw związanych z utratą dziewictwa. Kobiety zastanawiają się, czy przerwanie błony dziewiczej boli, a ich niedoświadczeni partnerzy myślą o tym, jakie to uczucie, gdy błona dziewicza jest przez nich przebijana.
Bez znaczenia jest, czy starasz się o dziecko czy obawiasz się nieplanowanej ciąży, jak diabeł wody święconej – gdy istnieje jej prawdopodobieństwo, chcesz wykonać najszybszy test ciążowy, spośród tych dostępnych na rynku. A jaki będzie nie tylko najszybszy, ale i najskuteczniejszy? Taka wiedza pozwoli Ci szybko poznać prawdę o Twoim stanie i umożliwi jak najlepsze zadbanie o siebie i rozwijające się dziecko.
Oligospermia to problem dotykający 30% Polaków. Czy oznacza to, że słabe plemniki i ich mała ilość sprawia, że co trzeci mężczyzna jest bezpłodny? Nic bardziej mylnego! Nie jest wyrokiem oligospermia – leczenie tego schorzenia może być łatwiejsze, niż Ci się wydaje.
Uważa się, że ciąża powinna być jednym z najszczęśliwszych okresów w życiu kobiety. Jednak dla wielu kobiet jest to trudny okres, pełen napięcia, stresu, lęków, a nawet pełnoobjawowej depresji ciążowej. Według danych Amerykańskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników (ACOG), co piąta kobieta zmaga się z objawami depresji w ciąży. Jak sobie z nią radzić?
Pozytywny test ciążowy a brak ciąży to temat, o którym niezbyt często się mówi. Po wykonaniu testu ciążowego otrzymany wynik w większości przypadków jest prawdziwy. Obecnie potrafi on wykryć ciążę od razu po terminie miesiączki. Może zdarzyć się jednak, że pojawi się błąd i test wykaże wynik fałszywie dodatni. Jak to jest możliwe?
Jeśli u twojego dziecka została stwierdzona dysgrafia, ćwiczenia zlecone przez specjalistę będą nieodzowną pomocą. Dzięki systematyczności i konsekwencji możesz pomóc mu w lepiej funkcjonować w szkole. Sprawdź, jakie są przyczyny dysgrafii, czym się objawia i jak z nią walczyć.
Dyskalkulia – co to takiego i ile dzieci naprawdę cierpi z jej powodu? Okazuje się, że problem ten dotyczy około 3-5% uczniów. Trudności z nauką, jakich doświadczają takie osoby, nie są wynikiem zaniedbań czy lenistwa, lecz braku rozumienia problemów matematycznych. Kłopot sprawiają wtedy nawet najprostsze zadania.
Nieważne, czy starasz się o dziecko, czy masz za sobą ryzykowny stosunek, gdy zaobserwujesz u siebie pierwsze objawy ciąży, chcesz jak najszybciej wiedzieć, czy faktycznie będziesz mamą. Warto znać mechanizm, jak działa test ciążowy, by móc go wykonać bezbłędnie i cieszyć się prawidłowym wynikiem.
Stosunek przerywany uważany jest przez wielu za najprostszą i najtańszą formę antykoncepcji, a petting stanowi świetne wprowadzenie do świata odkrywania seksualności swojej i partnera oraz uczenia się własnych ciał. Czy są to metody w pełni bezpieczne, czy jednak ciąża bez wytrysku w pochwie jest możliwa?
Sen jest niezwykle ważny dla zachowania zdrowia i regeneracji umysłu. Zaburzenia snu to różnego rodzaju nieprawidłowości dotyczące czasu jego trwania i jakości. Wpływają negatywnie na organizm i utrudniają codzienne funkcjonowanie, dlatego wymagają leczenia.
Body z napisami to idealny prezent dla maluszka, a przede wszystkim - dla jego rodziców. Nie tylko świetnie nadają się do pamiątkowych fotografii, ale także wywołują uśmiech na twarzy najbliższych członków rodziny, co sprawia, że niemowlę jest zrelaksowane. Sprawdź, jakie napisy są najciekawsze.
Biała chusta, którą dziecko otrzymuje podczas obrzędu chrztu świętego, ma przede wszystkim znaczenie symboliczne. Szatka do chrztu z haftem, zwłaszcza gdy jest on zindywidualizowany, zyskuje wartość sentymentalną i jest pamiątką na całe życie. Warto o tym pomyśleć, przygotowując się do uroczystości.
Odwieczny dylemat rodziców: czy powinno się kupować specjalistyczne obuwie dzieciom, których stopy mają odpowiedni kształt i długość? Owszem, ale decyzja o tym, jakie buciki wybrać, powinna być podjęta wspólnie z ortopedą. Odpowiednio dobrane kapcie profilaktyczne wspomogą rozwój stóp dziecka.
Koszulki strażackie podobnie, jak koszulki lekarskie lub policyjne, kierowane są zwłaszcza do rodziny strażaków, która niewątpliwie może być dumna z wyboru takiego zawodu. Mówi się, że prawie każdy chłopiec marzy przez chwilę o tym, by zostać w przyszłości strażakiem. Koszulki strażackie dla dzieci to świetny pomysł na prezent na każdą okoliczność. Sprawdzamy, jak odpowiednio wybrać koszulkę strażacką dla dziecka i dla dorosłego.
Wkładki supinujące stopy to niezbędny element w rehabilitacji wad postawy. Wkładki supinujące dla dzieci są szczególnie ważne w profilaktyce i leczeniu nieprawidłowego ustawienia stóp, kolan, bioder oraz kręgosłupa. Wybór wkładki supinacyjnej dla dziecka może wpływać na jego zdrowie w przyszłości. Jakie zatem wybrać wkładki supinujące dla dzieci?
W życiu każdej rodziny jest masa okazji, na których trzeba wyglądać elegancko. Chrzciny, komunie, wesela, przyjęcia urodzinowe i imieninowe, wigilia… To tylko niektóre przykłady. Warto mieć w szafie kreacje, które można założyć w takich sytuacjach. Nie zapomnij o swojej córce! Jak wybierać wizytowe sukienki dla dziewczynek?
Ciążowe sukienki nie muszą być bezkształtne i nudne. Przyszłe mamy śmiało powinny wybierać spośród kreacji kolorowych, jasnych, o różnych wzorach i fasonach. Nigdy nie wychodzące z mody maxi, ponadczasowe sukienki kopertowe, które można wykorzystać również po ciąży. Warto szukać modeli, które można stylizować w różny sposób.
Jak donoszą media, 56-letni Quentin Tarantino już niedługo zostanie po raz pierwszy tatą! O urokach późnego tacierzyństwa w studiu Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z aktorem Dariuszem Kordkiem, Robertem Chojnackim, i Robertem Rutkowskim.
Jak podają statystyki aż 70 proc wypadków z udziałem dzieci wydarza się w domu. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Marię Annę Ernst-Zduniak, ekspertkę declutteringu, która podpowiedziała nam, jak zabezpieczyć przestrzeń domową tak, by dzieci były bezpieczne.
Każda para czasem się kłóci. Niestety kłótnie rodziców mają negatywny wpływ na nasze dzieci. Co czuje dziecko, które jest świadkiem awantury? Jakie są tego skutki w naszym dorosłym życiu? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psycholog Ewę Jarczewską – Gerc.
Początek roku szkolnego. Wiele dzieci rozpocznie naukę pisania i czytania. Czy rodzice mogą im w tym wspomóc? Jak w łatwy i umiejętny sposób opanować sztukę pisania i czytania? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Urszulę Stroińską, pedagog, trener efektywnej pracy z informacją.
”Wynieś śmieci - zaraz”, „pozmywaj naczynia - zaraz”, „posprzątaj w swoim pokoju – „zaraz”, „odrób lekcje – zaraz”. Ile razy poprosimy naszego dorastającego nastolatka o wypełnienie jakiegoś obowiązku, słyszymy odpowiedź „zaraz”. O tym jak sobie poradzić z dzieckiem ,które wszystko zrobi, ale „zaraz”, w studiu Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z Sylwią Anderson-Hanney, trenerką umiejętności wychowawczych i mamą 6 dzieci oraz z Agatą Dąbrowską, mamą dwójki dzieci urodzonych w Danii.
Jak wygląda fotograficzna sesja porodowa? Czy fotograf towarzyszy nam przez cały czas? W Dzień Dobry Wakacje gościem była: Ania Wibig, fotografka porodowa i dwie mamy, które fotografowała: Dominika Muchorska i Paulina Grygiel.
Już za kilka dni początek roku szkolnego. Niestety w aż ośmiu polskich województwach na początku sierpnia brakowało 7 tysięcy nauczycieli. Problem dotyczy nie tylko szkół ponadpodstawowych, ale też przedszkoli, podstawówek i szkół zawodowych. W studiu Dzień Dobry Wakacje gościliśmy prof. Krzysztofa Biedrzyckiego, eksperta z Instytutu Badań Edukacyjnych oraz Mariolę Pietroń-Ratyńską, dyrektor Szkoły Podstawowej 267 w Warszawie.
Czy zero procent to już procent? Czy pozwolić dzieciom pić bezalkoholowe piwo czy szampana. W studiu Dzień dobry Wakacje gościliśmy psycholog dziecięcą - dr Justynę Korzeniewską.
We Władysławowie Olivier Janiak odwiedził Strefę Małych Ratowników, gdzie dzieci uczą się udzielania pierwszej pomocy. Co takie szkolenia dają dzieciom? Dlaczego jest to tak ważne? O to Olivier zapytał Huberta Niedzielskiego i Dorotę Gardias.
Trzy lata temu Damian Michałowski zawiózł swoją żonę na porodówkę. Nie miał czasu zapłacić za parking. Zapłacił za niego „Parkingowy Anioł”, czyli Paweł Latoszyński. Panowie odnaleźli się po trzech latach i dziś się przyjaźnią.