Zdalne nauczanie od nowego roku szkolnego? ZNP apeluje do rządu i ostrzega

Szkoła koronawirus
vgajic/Getty Images
Związek Nauczycielstwa Polskiego zaapelował, by rząd już teraz rozpoczął przygotowania do ewentualnego prowadzenia zajęć w formie zdalnej od nowego roku szkolnego.

Apel ZNP

Jak powiedział w radiu RMF FM szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz, jeśli sytuacja epidemiczna w Polsce radykalnie się nie poprawi, pełny powrót do szkół nie będzie możliwy, dotyczy to także przyszłego roku szkolnego.

Stwierdził także, że jeśli Ministerstwo Edukacji podejmie decyzję o kontynuowaniu zdalnego nauczania, to uczniowie powinni mieć możliwość wypożyczenia komputera ze szkoły.

Podobnie jak nauczyciel i cały system logistyczny. Jest także kwestia podstawy programowej, przygotowania nauczycieli

- powiedział Broniarz.

Dodał również:

Powinno to być podporządkowane temu, żeby nie marnować czasu na jałową dysputę o tym, czy egzamin po ósmej klasie powinien być, czy też nie, tylko przygotować się do nowego roku szkolnego

Stanowisko ministerstwa

Warto przy okazji przypomnieć, że minister edukacji, Dariusz Piontkowski już wcześniej zapowiadał, że jeśli będzie taka konieczność, w nowym roku szkolnym będzie kontynuowane nauczanie na odległość.

Żadne państwo na świecie i w Europie nie było przygotowane do tego, by całkowicie przejść na pracę zdalną. Dziś jesteśmy po tym pierwszym, chyba najtrudniejszym okresie, kiedy wszyscy musieli poznać nowe techniki pracy na odległość, ustalić jej zasady

- dodał szef resortu.

>>> Zobacz także:

Egzaminy 2020 - znamy wytyczne. Czy uczniowie będą musieli mieć maseczki?

Przygotowujesz się do matury? Program „Korki.tv” przychodzi z pomocą

„Uciekam przed koronawirusem, bo mnie goni”. Co dzieci wiedzą o epidemii?

Autor: Iza Dorf

Źródło: RMF FM

podziel się:

Pozostałe wiadomości