Newsy

Polskie piłkarki zachwyciły pokonując Czeszki 5:0. "Wygrywamy wszystko atmosferą"

Newsy

Aktualizacja:

Piłkarska reprezentacja Polski kobiet wygrała z Czechami 5:0 w towarzyskim meczu rozegranym w hiszpańskiej Kartagenie. Był to drugi i ostatni sparing zespołu trenerki Niny Patalon podczas zgrupowania w Hiszpanii. Z kolei w miniony piątek biało-czerwone piłkarki zremisowały z Finlandią 2:2. W studiu Dzień Dobry TVN sportsmenki opowiedziały o swoim sukcesie.

Sukces polskiej kobiecej reprezentacji w piłce nożnej

15 czerwca do Polski wróciły polskie piłkarki, przywożąc z Hiszpanii zwycięstwo 5:0 nad Czeszkami. Dziewczyny pokazały klasę i formę, jakiej pozazdrościć może im niejeden męski przedstawiciel tej dyscypliny sportowej.

- Mamy za sobą ciężkie zgrupowanie, które mocno przepracowałyśmy. Przygotowujemy się do eliminacji Mistrzostw Świata. Mamy bardzo dobrą drużynę, która fajnie funkcjonuje. Wykonujemy wszystkie założenia, które przekazuje nam trenerka. Wygrywamy wszystko atmosferą - mówiła Ewelina Kamczyk, reprezentantka Polski w piłce nożnej kobiet, która gra na pozycji bocznego pomocnika bądź bocznego obrońcy, Mistrzyni Europy do lat 17.

- To był ostatni mecz dla nas w tym sezonie. Mamy trochę odpoczynku, a później wracamy do ciężkiej pracy. We wrześniu będą eliminacje do Mistrzostw Świata. Pierwszy mecz odbędzie się 17 września z Belgią. Potrzebujemy wsparcia kibiców - dodała Ewa Pajor.

"Lewandowski w spódnicy"

Tak mówią o Ewie Pajor koleżanki z drużyny. To reprezentantka Polski w piłce nożnej kobiet, która gra na pozycji napastniczki.

- Jestem napastniczką, więc muszę strzelać bramki i lubię je strzelać. Dziewczyny naprawdę kreują mi takie sytuacje, że czasami trzeba tylko dołożyć nogę - mówiła.

Najmłodsza strzelczyni w historii piłki kobiet

W 2015 roku Dominika Grabowska została najmłodszą strzelczynią gola w historii kobiecej piłki. To zawodniczka Pragi Warszawa wypożyczona na bieżący sezon do Ekstraligowej drużyny AZS Wrocław.

- Zaczynałam grać z bratem. Tata wziął mnie na trening, żebym go zaprowadziła, a wyszło tak, że już na nim zostałam. I tak gram do dzisiaj. Droga nie jest łatwa, ale jest wiele pięknych chwil, tak jak teraz - powiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.

- Każda z nas żyje z dala od domu. Jest wiele ciężkich treningów. Kiedy przegrywamy, ciężko jest wracać do pustego domu. Ciągle żyjemy na walizkach, ale przy wsparciu rodzin dajemy radę - dodała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości