Newsy

Wystawa "The Art of Banksy" już w Warszawie. To pierwszy w Polsce tak duży pokaz prac brytyjskiego artysty

Newsy

"The Art of Banksy" to pierwsza taka wystawa w Polsce. Ekspozycja z pracami znanego artysty została otwarta w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. Podpowiadamy, co na niej można zobaczyć i do kiedy będzie otwarta.

Wystawa "The Art of Banksy" to pierwsza tak duża okazja do zapoznania się z dziełami Banksy’ego w Polsce na żywo. Wystawa, która została otwarta w piątek, 12 lutego w Centrum Praskim Koneser w Warszawie, prezentuje ponad 100 dzieł artysty, oryginalnych eksponatów, ale również prac w formie zdjęć, rzeźb i nie tylko. Niektóre z eksponatów zostały odtworzone z wykorzystaniem własnej techniki Banksy’ego – szablonów stworzonych specjalnie z myślą o tej wystawie.

Wystawa "The Art of Banksy" już w Polsce

Wystawę "The Art of Banksy" po raz pierwszy zaprezentowano w Stambule. W 2016 opuściła to tureckie miasto i od tego czasu gościła już m.in. w Amsterdamie, Paryżu, Berlinie, Rijadzie, Melbourne, Antwerpii, Bukareszcie, Cluj, Budapeszcie, Wiedniu. Teraz przyjechała do Warszawy.

Stołeczna wystawa prac Banksy’ego zawiera jego najpopularniejsze graffiti takie jak "Girl with Balloon", "Bomb Hugger", "Police Kids" czy "Pulp Fiction". Większość z nich pochodzi z lat 2002-2015, możemy zatem obejrzeć klasyki artysty, lecz także wrócić do wydarzeń, które przed laty poruszały opinię publiczną. Na wystawie znalazła się zatem jedna z jego najsłynniejszych prac, "Flower Thrower", jak i wejście do Dismalandu - fikcyjnego miasteczka rozrywki, które Banksy stworzył właśnie w 2015 roku.

Banksy - najbardziej tajemniczy artysta świata

Brytyjczyk jest prawdopodobnie najsłynniejszym i zarazem najbardziej tajemniczym artystą graffiti na świecie. Około 40-letni Banksy z powodzeniem utrzymuje swoją tożsamość w tajemnicy, ale jego prace podbijają nie tylko ulice, ale także stają się atrakcjami domów aukcyjnych na całym świecie. Dzieła Banksy’ego niezmiennie cieszą się ogromną popularnością i w każdym miejscu, w którym je osadzi lub zainstaluje, uznawane są za wielką atrakcję turystyczną.

Wystawę "The Art of Banksy" można oglądać od 12 lutego 2021 r. do 11 kwietnia 2021 r. w przestrzeni Laboratorium w Centrum Praskim Koneser, przy Placu Konesera 2 w Warszawie.

Zobacz też:

Fenomen Jennifer Aniston, czyli jak "dziewczyna z sąsiedztwa" odniosła sukces w Hollywood? Aktorka skończyła 52 lata

Zbiera wieszaki, które kryją historię. "Są nośnikiem czegoś znacznie więcej, niż tylko palta"

Ten obraz zapoczątkował polskie muzealnictwo. "Pochodnie Nerona" zjeździły Europę

Autor: Oscar Dąbkowski

Pozostałe wiadomości