Newsy

Nowy rekord temperatury w Europie. Włochy zmagają się z niebezpiecznymi pożarami

Newsy

RUPTLY/x-news

Meteorolodzy donoszą, że mógł paść rekord temperatury w Europie. Termometry na Sycylii miały wskazać 48,8 stopnia Celsjusza. Wraz z upałami, Włosi zmagają się z ogromnymi pożarami. W środę (11 sierpnia) w Kalabrii i na Sycylii zginęły dwie osoby.

Pożary we Włoszech - ofiary śmiertelne

W wielu miejscach we Włoszech strażacy walczą z pożarami. Jak podaje tvn24.pl, w środę (11 sierpnia) zginęły dwie osoby na południu Włoch, gdzie panują rekordowe upały. W rejonie miejscowości Grotteria poniósł śmierć 76-letni mężczyzna. Podczas pożaru lasu jego dom stanął w płomieniach i się zawalił. Z kolei w Paterno zginął rolnik, który próbował ugasić pożar.

Sytuację określa się jako dramatyczną , a Obrona Cywilna apeluje o czujność i unikanie niebezpiecznych zachowań.

Upały we Włoszech. Padł rekord temperatury w Europie?

We Włoszech temperatura przekracza 40 stopni. Meteorolodzy donoszą, że na Sycylii mógł paść rekord. "Około godziny 13 termometry miały wskazywać 48,8 stopnia Celsjusza" - czytamy na tvn24.pl . Doniesienia te musi jeszcze potwierdzić Światowa Organizacja Meteorologiczna (WMO).

- Jeśli dane te zostaną potwierdzone, może to być najwyższa temperatura zarejestrowana na kontynencie europejskim i zarazem pobicie poprzedniego rekordu 48 stopni w Atenach 10 lipca 1977 roku - podkreślił meteorolog Manuel Mazzoleni z portalu 3BMeteo.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Pożary na Sycylii. Strażacy interweniowali ponad 250 razy

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło: PAP/TVN24

Pozostałe wiadomości