Newsy

19-latek utonął w Narwi. "Towarzysząca mu kobieta straciła go z oczu"

Newsy

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Koło ratunkowe na wodzie

19-latek utonął w Narwi w Wieliszewie. Służby ratownicze zostały wezwane w poniedziałek wieczorem po tym, jak poszukiwania prowadzone na własną rękę nie przyniosły efektu. Po kilku godzinach wyłowiono jego ciało.

Utonął w Narwi

19-letni chłopak spędzał czas na plaży w Wieliszewie. Wszedł do wody, a po pewnym czasie jego koleżanka straciła go z oczu. Początkowo próbowała go szukać, następnie zadzwoniła na numer alarmowy.

Lato

Jakie będzie lato w tym roku?
Jakie będzie lato w tym roku?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

- Zgłoszenie do służb wpłynęło około godziny 21.20. Na miejsce oprócz łodzi strażaków, WOPR i policji zadysponowano specjalistyczną grupę ratownictwa wodno-nurkowego straży pożarnej z Warszawy - ustalił reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz.

Poszukiwania zakończyły się około drugiej w nocy.

- Z wody wyłowiono ciało 19-latka. Zlokalizowano je przy pomocy sonaru - wyjaśniono.

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie TVN 24.

19-latek wszedł do wody i zaginął

To, co ustalił reporter tvnwarszawa.pl, potwierdził Sebastian Borcuch z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie.

- Po godzinie pierwszej w nocy z Narwi wyłowiono ciało 19-letniego mężczyzny. Zgłoszenie o jego zaginięciu otrzymaliśmy o godzinie 21.20 od jego koleżanki, która towarzyszyła mu na plaży w Wieliszewie na wysokości ulic Bobrowej i Jaśminowej. Mężczyzna wszedł do wody i odpłynął na odległość około 20-30 metrów. Kiedy towarzysząca mu kobieta straciła go z oczu, podjęła samodzielną próbę poszukiwań. Następnie zadzwoniła pod numer alarmowy 112 - poinformował strażak.

W akcji poszukiwawczej brało udział w sumie 11 zastępów straży pożarnej. Zadysponowano cztery łodzie. W poszukiwania włączono też udział łódź komisariatu rzecznego policji.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Daria Pacańska

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Suchart Doyemah/Getty Images

Pozostałe wiadomości