Newsy

Variété Show - widowiskowy cyrk dla dorosłych. To podróż w magiczny i sensualny świat

Newsy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Reporter:
Piotr Wojtasik
Cyrk z „Mam Talent!” - całość

Fundacja Fabryki Norblina i Kolektyw Inicjatyw Nowo Cyrkowych ruszają z nowym cyklem widowisk Hedonist - Variété Show. Pokaz tworzą m.in. Anna i Kamil Dzilińscy uczestnicy programu "Mam Talent". W Dzień Dobry TVN opowiedzieli nam o szczegółach projektu.

Hedonist - Variété Show

Widowiskowe Hedonist - Variété Show to cykl występów organizowanych przez Fundację Fabryki Norblina i Kolektyw Inicjatyw Nowo Cyrkowych. Występującymi w show są m.in. uczestnicy programu "Mam Talent" - Anna i Kamil Dzilińscy. Na czym polega "nowoczesny cyrk"?

- Nowy cyrk powstał w latach 70. we Francji. Do nas przyszedł stosunkowo niedawno. Jest to alternatywa dla cyrku, gdzie są zwierzęta, bo na przykład nowy cyrk w znakomitej części zrezygnował ze zwierząt, czyli wszystko pokłada w ludziach, ale nie tylko w ich umiejętnościach, chodzi też o historię, przekazanie emocji i o ubranie tego w fabułę - wyjaśniła Anna.

Jak podkreślił Kamil Dziliński, taneczne widowiska mają dostarczyć widowni rozrywki, dzięki której oderwą swoje myśli od rzeczywistości i dadzą się porwać historii, którą przedstawia się na scenie. - My jako artyści uwielbiamy występować, uwielbiamy robić rzeczy dla ludzi. Jest to nasza pasja i wielka przyjemność, ale też z wielką przyjemnością się to ogląda. Tego typu pokazy są pewnego rodzaju oderwaniem się od rzeczywistości, przeniesieniem się w inny świat - powiedział.

Nowoczesny cyrk w Warszawie

Na każde show zapraszani są inni artyści. Łącznie zobaczymy, aż 20 performerów. - Dyscypliny są przepiękne - od żonglowania, przez burleskę, taniec, śpiew. Fajne jest to, że każde Variété Show jest inne. Zapraszamy innych artystów i pokazujemy różnorodność - powiedział Kamil Dziliński.

W widowisku weźmie udział też m.in. specjalizująca się w burlesce Lillet Lamour. - Ja zawsze na burleskę mówię, że jest to sztuka uwodzenia. Zawsze jest to utrzymane w pięknej estetyce retro, jest gorset, boa, taniec z wachlarzami. Ja burleską zajmuje się już 4 lata, a wcześniej skończyłam szkołę baletową w Warszawie i w Stanach - podkreśliła artystka.

Co zainspirowało twórców do przygotowania Hedonist - Variété Show? - Inspirowaliśmy się Paryżem i Berlinem. Tam Variété Show są na porządku dziennym, a właściwie nocnym. Chcieliśmy przenieść do takiego klubu, pokazać, że cyrk może być nie dla dzieci, wręcz przeciwnie - dla dorosłych - dodała Anna Dzilińska.

Show odbywać się będzie w Fabryce Norblina w Warszawie 20.03, 24.04, 22.05 o godzinie 19:00

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Reporter: Piotr Wojtasik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień dobry TVN

Pozostałe wiadomości