cyrk

  cyrk

  Koncerty będą mogły się odbywać na świeżym powietrzu od 4 czerwca. Uczestniczyć w nim będzie mogło do 250 osób, z zachowaniem 1,5 m odległości. Do tego limitu nie będą wliczane osoby zaszczepione przeciwko COVID-19. Koncerty w pomieszczeniach będą mogły być organizowane pod warunkiem udostępnienia widzom co drugiego miejsca. Tak wynika z opublikowanego w dzienniku Ustaw rozporządzenia.

  Bohaterka książki "Cyrkówka Marianna" zapisała się w historii jako osoba niosąca ludziom radość. Tuż po II wojnie światowej wyruszyła w 23-letnią podróż w Polskę wraz cyrkiem, który tworzyła z mężem. Wszystko po to, by zarażać ludzi uśmiechem. Anna Fryczkowska w Dzień Dobry TVN opowiedziała o życiu Marianny Razik i o kulisach pracy nad swoją książką.

  Czy choć raz w życiu nie zastanawialiście się, jak by to było pracować w cyrku? Wydaje się to czysto abstrakcyjnym marzeniem, lecz niektórzy naprawdę chcą je zrealizować. Do grona tych osób należy Edyta Krzemień. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym, jak długo starała się o współpracę z Cirque du Soleil oraz dlaczego jej plany zaprzepaściła epidemia koronawirusa.

  Ewa i Sylwester Wiśniewscy poznali się w szkole cyrkowej w Julinku. Po jej ukończeniu przez wiele lat jeździli z cyrkiem po Polsce i świecie. Zaprosiliśmy ich do Dzień Dobry TVN, aby powiedzieli nam o trudach i radościach cyrkowego życia oraz założonej przez siebie grupie akrobatycznej, którą nazwali Fabryką cudów.

  Słupski ratusz odwiedzają nie tylko mieszkańcy miasta, ale również ich czworonożni przyjaciele. W gabinecie prezydenta Słupska zaroiło się od psiaków, czego świadkiem był dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki. Los zwierząt jest prezydentowi miasta bardzo bliski. Robert Biedroń odmówił zgody na wynajęcie miejskiego terenu Cyrkowi Arena. Dlaczego? Jaki będzie fianł sprawy? Czy zakończy się w sądzie?

  Własna szwalnia, własny sprzęt do ćwiczeń i własne systemy pożarowe. Wszystko czego dusza, a właściwie w tym przypadku ciało, zapragnie. Udało nam się dotrzeć za kulisy Cirque du Soleil. W cyrku są też polskie akcenty.

  Każdy kto widział widowisko Cirque du Soleil jest pod wielkim wrażeniem przepięknej scenerii, świetnie wyszkolonych artystów, muzyki wykonywanej na żywo i stylów cyrkowych z całego świata. Z tego też powodu na spektakle cyrku ciągną tłumy. Niewielu ma jednak okazję zwiedzić centralę cyrku. Piotrowi Metzowi to się udało! Co zobaczył? Jak powstają najsłynniejsze cyrkowe przedstawienia?

  Poważna urzędniczka Pani Ewa Dembek założyła grupę cyrkową "Heca". Z 12-osobowej grupki 16 lat temu, teraz zrobiła się 60-osobowa grupa cyrkowców, którzy uprawiają żonglerkę, akrobacje i jeżdżą na monocyklach. Cyrkowcy mają od 4 do 24 lat. Zobaczcie, jak Marcin Prokop porodził sobie z żonglowaniem i jazdą na miniaturowym rowerku. Czy podobają się Wam prowadzący Dzień Dobry TVN w roli klaunów?

  W cyrku jest najstarszym akrobatą, przez 15 lat nie miał poważnej kontuzji. Czy po takim czasie, podczas występów na arenie, nadal towarzyszy mu strach? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Zbigniewa Bąchóra, artystę Cirque du Soleil, największego i najwspanialszego cyrku na świecie, który występował między innymi dla Królowej Elżbiety II oraz z Michaelem Jacksonem.

  Kamera Dzień Dobry TVN przyjrzała się przygotowaniom do wyjątkowego ślubu. Wybranek panny młodej to ktoś, kto próbował ją pokroić żywcem. Gośćmi byli dzikie zwierzęta i... cyrkowcy z całego świata!