"Wylądowałem w Montrealu bez języka, z jedną torbą".
Ola przez wiele lat trenowała akrobatykę. Za namową przyjaciółki wyjechała na swój pierwszy półroczny kontrakt do cyrku w Chile. Nie spodziewała się, że to odmieni jej życie. O swojej historii wraz z ukochanym opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
"Zrobiła się panika, ludzie zaczęli krzyczeć".
Dolegliwość Josephine Myrtle Corbin to niezwykły przypadek medyczny. Kobieta miała cztery nogi i dwie macice. Mimo wszystko zachowała pogodę ducha, stała się wielką gwiazdą i założyła rodzinę. Urodziła pięcioro dzieci.
To jedyny taki cyrk w Polsce, a może nawet na świecie.
"Stwierdziliśmy z kolegą, że trzeba spróbować".
Żonglerka, balansowanie, akrobatyka to techniki cyrkowe, które można wykorzystywać do treningu koncentracji i motoryki.
Nelly Turek-Dmitriev pokazała w Dzień Dobry TVN swoje niezwykłe umiejętności.
Variété Show tworzą m.in. Anna i Kamil Zielińscy uczestnicy programu "Mam Talent". W Dzień Dobry TVN opowiedzieli nam o szczegółach projektu.
Anastazja Sawicka jest polską artystką. Zawodowo występuje w grupie Circus of Horrors. Mogliście ją widzieć także w brytyjskim "Mam talent", w którym doszła do finału. Jej specjalnością jest wiszenie na włosach.
Ewa Jankowska jest artystką cyrkową. Jak zaczęła się jej przygoda i dlaczego wybrała właśnie ten przedmiot?
Koncerty będą mogły się odbywać na świeżym powietrzu od 4 czerwca. Uczestniczyć w nim będzie mogło do 250 osób, z zachowaniem 1,5 m odległości. Do tego limitu nie będą wliczane osoby zaszczepione przeciwko COVID-19. Koncerty w pomieszczeniach będą mogły być organizowane pod warunkiem udostępnienia widzom co drugiego miejsca. Tak wynika z opublikowanego w dzienniku Ustaw rozporządzenia.
17 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Cyrku. Czy trzeba mieć jakieś szczególne predyspozycje, aby zostać mistrzem tej sztuki? Które sztuczki są najprostsze? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z artystami cyrkowymi Mateuszem Kiełtyką i Michałem Wikariakiem.
Bohaterka książki "Cyrkówka Marianna" zapisała się w historii jako osoba niosąca ludziom radość. Tuż po II wojnie światowej wyruszyła w 23-letnią podróż w Polskę wraz cyrkiem, który tworzyła z mężem. Wszystko po to, by zarażać ludzi uśmiechem. Anna Fryczkowska w Dzień Dobry TVN opowiedziała o życiu Marianny Razik i o kulisach pracy nad swoją książką.
Na prawym brzegu Wisły wydarzyła się rzecz niebywała. "Jarmark cudów, dziwów i wszystkiego, co w mieście dziwne, szalone i baśniowe oraz I Europejski Festiwal Klaunady”" – zapowiadali organizatorzy. Co się działo na warszawskiej Pradze? Postanowił to sprawdzić nasz reporter.
Tegoroczny Carnaval Sztukmistrzów nie poddał się całkowicie panującej pandemii. Wymusiła ona wiele zmian organizacyjnych, jednak nie pokonała całej imprezy. Na miejscu w Lublinie pojawił się nasz reporter, Bartek Jędrzejak.
Czy choć raz w życiu nie zastanawialiście się, jak by to było pracować w cyrku? Wydaje się to czysto abstrakcyjnym marzeniem, lecz niektórzy naprawdę chcą je zrealizować. Do grona tych osób należy Edyta Krzemień. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym, jak długo starała się o współpracę z Cirque du Soleil oraz dlaczego jej plany zaprzepaściła epidemia koronawirusa.
Tworząca popularne na całym świecie widowiska firma Cirque du Solei składa wniosek o bankructwo. Powodem jest pandemia koronawirusa, która wymusiła odwołanie wszystkich spektakli i wprowadziła markę w ogromne długi. Pracę straci 3,5 tys. osób.
W wieku zaledwie kilkunastu lat został mistrzem świata w akrobatyce sportowej. Dzisiaj Kamil Fieniuk występuje w najsłynniejszym cyrku świata – Cirque du Solei. Kulisy swojej pracy zdradził w rozmowie z Robertem Stockingerem.
Ewa i Sylwester Wiśniewscy poznali się w szkole cyrkowej w Julinku. Po jej ukończeniu przez wiele lat jeździli z cyrkiem po Polsce i świecie. Zaprosiliśmy ich do Dzień Dobry TVN, aby powiedzieli nam o trudach i radościach cyrkowego życia oraz założonej przez siebie grupie akrobatycznej, którą nazwali Fabryką cudów.
Słupski ratusz odwiedzają nie tylko mieszkańcy miasta, ale również ich czworonożni przyjaciele. W gabinecie prezydenta Słupska zaroiło się od psiaków, czego świadkiem był dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki. Los zwierząt jest prezydentowi miasta bardzo bliski. Robert Biedroń odmówił zgody na wynajęcie miejskiego terenu Cyrkowi Arena. Dlaczego? Jaki będzie fianł sprawy? Czy zakończy się w sądzie?
Własna szwalnia, własny sprzęt do ćwiczeń i własne systemy pożarowe. Wszystko czego dusza, a właściwie w tym przypadku ciało, zapragnie. Udało nam się dotrzeć za kulisy Cirque du Soleil. W cyrku są też polskie akcenty.
Każdy kto widział widowisko Cirque du Soleil jest pod wielkim wrażeniem przepięknej scenerii, świetnie wyszkolonych artystów, muzyki wykonywanej na żywo i stylów cyrkowych z całego świata. Z tego też powodu na spektakle cyrku ciągną tłumy. Niewielu ma jednak okazję zwiedzić centralę cyrku. Piotrowi Metzowi to się udało! Co zobaczył? Jak powstają najsłynniejsze cyrkowe przedstawienia?
Poważna urzędniczka Pani Ewa Dembek założyła grupę cyrkową "Heca". Z 12-osobowej grupki 16 lat temu, teraz zrobiła się 60-osobowa grupa cyrkowców, którzy uprawiają żonglerkę, akrobacje i jeżdżą na monocyklach. Cyrkowcy mają od 4 do 24 lat. Zobaczcie, jak Marcin Prokop porodził sobie z żonglowaniem i jazdą na miniaturowym rowerku. Czy podobają się Wam prowadzący Dzień Dobry TVN w roli klaunów?
W cyrku jest najstarszym akrobatą, przez 15 lat nie miał poważnej kontuzji. Czy po takim czasie, podczas występów na arenie, nadal towarzyszy mu strach? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Zbigniewa Bąchóra, artystę Cirque du Soleil, największego i najwspanialszego cyrku na świecie, który występował między innymi dla Królowej Elżbiety II oraz z Michaelem Jacksonem.
Kamera Dzień Dobry TVN przyjrzała się przygotowaniom do wyjątkowego ślubu. Wybranek panny młodej to ktoś, kto próbował ją pokroić żywcem. Gośćmi byli dzikie zwierzęta i... cyrkowcy z całego świata!