Newsy

Światowy Dzień Cyrku. "Nie trzeba mieć żadnych predyspozycji, wszystkich sztuczek można się nauczyć"

Newsy

Aktualizacja:

17 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Cyrku. Czy trzeba mieć jakieś szczególne predyspozycje, aby zostać mistrzem tej sztuki? Które sztuczki są najprostsze? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z artystami cyrkowymi Mateuszem Kiełtyką i Michałem Wikariakiem.

Światowy Dzień Cyrku

17 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Cyrku. Niestety od ponad roku nie możemy uczestniczyć występach artystów, dlatego zaprosiliśmy ich do siebie. Mateusz Kiełtyka i Michał Wikariak to artyści cyrkowi związani z grupą Mimezis Art. Jak zaczęła się ich przygoda z cyrkiem?

- Sztuki cyrkowej nauczyłem się od dziadka. Kiedy byłem mały pokazywał mi m.in., jak żonglować kurzymy jajami - wspominał Michał Wikariak.

Czy cyrkowcem trzeba się urodzić? - Można się tego nauczyć, ale trzeba mieć trochę nierówno pod sufitem, żeby w ogóle chcieć się zająć takimi rzeczami - dodał ze śmiechem Mateusz Kiełtyka.

Które sztuczki cyrkowe się najłatwiejsze?

Na sztukę cyrkową składa się m.in. chodzenie na szczudłach czy puszczanie baniek. Ta ostatnia sztuczka uchodzi za jedną z najprostszych. Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik postanowi spróbować swoich sił. Co z tego wyszło? Dowiecie się z tego z naszego materiału.

Nieodłącznym elementem każdego pokazu sztuki cyrkowej jest jazda na monocyklu, czyli na jednokołowym rowerze. Ile potrzeba czasu, aby się tego nauczyć? - Nie jest to proste. Zajęło mi to cztery tygodnie - mówił Mateusz Kiełtyka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Podróżują z dzieckiem w plecaku. "Musieliśmy zrozumieć, że to syn jest w tym wszystkim najważniejszy"

Maria Winiarska i Wiktor Zborowski obchodzą rocznicę ślubu. Córka pary: "Bolesna, jak mówi mój tata"

"Małpeczki, ostronosy i inne gadziny" - Honorata Skarbek przewodniczką po Meksyku?

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości