Kamil Fieniuk - polski akrobata w najsłynniejszym cyrku świata

''Polski akrobata w najsłynniejszym cyrku świata'', Reporter: Robert Stockinger
W wieku zaledwie kilkunastu lat został mistrzem świata w akrobatyce sportowej. Dzisiaj Kamil Fieniuk występuje w najsłynniejszym cyrku świata – Cirque du Solei. Kulisy swojej pracy zdradził w rozmowie z Robertem Stockingerem.

Kamil Fieniuk - spełnione marzenie

Kamil Fieniuk zawsze bardzo chciał dostać się do cyrku. Wiedział, że skauci, czyli osoby wypatrujące nowych talentów, przychodzą na mistrzostwa, w których brał udział.

Tam zostałem zauważony

- opowiada akrobata.

Po zawodach wysłał swoje demo do Cirque de Solei, najsłynniejszego cyrku świata. Potem stało się ono przykładem, jak powinno się nagrywać próbki z umiejętnościami.

Praca w Cirque de Solei

Kamil Fieniuk od kilku lat występuje w show „Joya”. Do tej pory grał zarówno lemura, będącego jednym z pięciu pomocników głównego bohatera, jak i samego Zeliga.

Dostałem awans. Jest to zastępstwo

- mówi rozmówca Dzień Dobry TVN.

Występy w cyrku wiążą się także z umiejętnością zrobienia charakteryzacji. Na początku najtrudniejsze makijaże zajmowały mu nawet trzy godziny. Dzisiaj do roli lemura potrafi ucharakteryzować się w piętnaście minut.

Po czasie to się staje krótsze i krótsze

- tłumaczy Kamil.

Mieszkanie w raju

Kamil Fieniuk mieszka w Meksyku. Wraz z grupą, z którą wystawia spektakle, zamieszkuje resort w dżungli. Na swoim instagramowym profilu dzieli się rajskimi widokami.

Jest bardzo fajnie, doceniam to i śniegu nie widziałem już od 6 lat

- żartuje akrobata.

Z powodu pandemii występy się nie odbywają. Kamil przyznaje, że chciałby już wrócić na scenę. Brakuje mu kontaktu z widownią, uśmiechu widzów, a nawet stresu związanego z rozpoczęciem show.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Anna Korytowska

podziel się:

Pozostałe wiadomości