Newsy

Wyprosili ją z samolotu, bo miała zmiany na skórze. "Nigdy nie zostałam tak upokorzona"

Newsy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
TikTok
Samolot

Jaqueline Ngu leciała amerykańską linią lotniczą Spirit Airlines. Podróż uprzykrzyła jej błędna "diagnoza medyczna" postawiona przez obsługę samolotu. Podejrzewano, że kobieta ma małpią ospę, choć widoczne na jej ciele pęcherze były skutkiem leczonej od lat egzemy.

USA. Pomylili małpią ospę z egzemą i wyrzucili kobietę z samolotu

Jaqueline Ngu opublikowała na TikToku nagranie, w którym opowiedziała o przykrym incydencie z udziałem obsługi samolotu Spirit Airlines. Kobieta podróżująca maszyną została poproszona o opuszczenie pokładu, ponieważ miała na ciele charakterystyczne, czerwone grudki pokryte pęcherzami. W rzeczywistości były to objawy leczonego od dziecięcych lat wyprysku atopowego skóry, jednak pracownicy linii lotniczej pomylili je z symptomami małpiej ospy.

Podróże samolotem i nie tylko 

Słuchają się jej samoloty
Słuchają się jej samolotyDzień Dobry TVN
wideo 2/6

- Kazali mi wysiąść z samolotu wraz z moją partnerką na oczach wszystkich, aby przesłuchać mnie w sprawie egzemy, którą mam od dzieciństwa - opowiada rozżalona Jaqueline Ngu. - Nigdy w życiu nie zostałam tak upokorzona - dodaje pasażerka.

Egzema a małpia ospa - różnice

Egzema to stan zapalny skóry o podłożu alergicznym wywołany przez czynniki zewnętrzne. Zwana inaczej wypryskiem atopowym nie jest chorobą zaraźliwą. Małpia ospa to natomiast infekcja wirusowa, która rozprzestrzenia się przez bliski kontakt z osobą zakażoną.

Historia Jaqueline Ngu zakończyła się pozytywnie. Kobieta mogła wrócić na pokład samolotu tylko dlatego, że miała przy sobie "dowód" leczenia egzemy w postaci przepisanego przez lekarza kremu. Tiktokerka oskarża jednak obsługę amerykańskiej linii lotniczej o brak profesjonalizmu i pomyłkę, za którą nie otrzymała przeprosin.

- Spirit Airlines, może nauczcie swoich pracowników, jak wygląda małpia ospa, zanim wpłyną do was setki oskarżeń o dyskryminację medyczną. Taka sytuacja w samolocie może przytrafić się komuś, kto nie będzie miał akurat przy sobie żadnego "dowodu" - apeluje pasażerka.

@jacqueline.ngu misinformation leads to discrimnation/hostility. everyone with a visible non-contagious skin condition has been anticipating this #monkeypox#eczema ♬ i'm Peppa Pig - funny

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: TikTok

Źródło zdjęcia głównego: alvarez/Getty Images, TikTok

Pozostałe wiadomości