Newsy

TVN Warner Bros. Discovery laureatem Nagrody Karty Różnorodności

Newsy

Autor:
Nastazja
Bloch
Źródło:
TVN24 Biznes
Wiertnicza 166.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB) z okazji 10-lecia Karty Różnorodności nagrodził firmy, organizacje i samorządy aktywne w zakresie upowszechniania wartości DEI (ang. diversity, equity & inclusion). Laureatem Nagrody został TVN Warner Bros. Discovery, otrzymał nagrodę główną w kategorii "DEI w biznesie" dla inicjatywy zespołu TVN24 "Diversity Tracker", w podkategorii "Nowatorskie Podejście".

TVN Warner Bros. Discovery zwiększa reprezentacje kobiet

Inicjatywa TVN Warner Bros. Discovery o tajemniczej nazwie "Diversity Tracker" została zapoczątkowana w 2019 roku. Jej celem od samego początku było zwiększanie reprezentacji kobiet wśród gości programów stacji TVN24. Projekt ten doceniło jury Nagrody Karty Różnorodności. Jak czytamy na portalu TVN24.pl. "Diversity Tracker" został uhonorowany za "zwiększenie reprezentacji kobiet w przestrzeni publicznej poprzez wprowadzenie stałego monitoringu zapraszanych gości i gościń, w tym osób niebinarnych i transpłciowych, w celu upowszechniania i promocji poszanowania dla zasad różnorodności, równości i włączania".

- Ideowe deklaracje zawsze są ważne, ale nie wystarczą, by zmiana była realna. Karta Różnorodności to kodeks zasad, które Sygnatariusze zobowiązują się wypełniać każdego dnia działaniami wewnątrz i na zewnątrz miejsca pracy/organizacji. Doceniony i wyróżniony projekt TVN Warner Bros. Discovery "Diversity Tracker" to przykład, jak w sposób bardzo konkretny pozytywnie wpływać na otaczającą nas rzeczywistość. Jury doceniło fakt tworzenia przestrzeni publicznej, w której słyszalne mogą być różnorodne głosy i rozwiązań stanowiących inspirację dla innych nadawców-przyznaje przewodnicząca jury Nagrody Karty Różnorodności, prezeska i dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu Marzena Strzelczak.

Więcej kobiet w programach TVN24

Po trzech latach funkcjonowania projektu nadawca odnotował zwiększenie się liczby kobiet goszczących w programach stacji TVN24 z 20-25% w 2019 r. do 35-40% w 2022 roku. To oznacza, że wynik pobił średnią krajową i światową. Według raportu Global Media Monitoring Project z 2020 roku, średnia ogólnopolska dla telewizji wynosiła 25 proc.

- Bardzo dziękujemy za to wyróżnienie. Jest dla nas ważne, bo ważna jest dla nas różnorodność. To ona jest naszą siłą. W redakcji TVN24, na naszej antenie, w całej firmie TVN Warner Bros. Discovery i w życiu. Różnorodność jest częścią naszego DNA. Rozumiana szerzej niż parytety płci, o których dziś rozmawiamy – rozumiana jako bogactwo debaty publicznej i równość w życiu społecznym, jako protest wobec dyskryminacji, troska o ludzi wykluczanych, wreszcie o dobro wspólne. Dziennikarstwo mierzy się dziś z wieloma wyzwaniami. I także dlatego musimy konsekwentnie upominać się o wartości, które są dla nas najważniejsze - mówi Brygida Grysiak, zastępczyni redaktora naczelnego TVN24 oraz redaktorka do spraw standardów i dobrych praktyk dziennikarskich.

Więcej informacji znajdziesz na TVN24.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Nastazja Bloch

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN24/x-news

Pozostałe wiadomości