Newsy

TVN i Eurosport liderami sportowej zimy. "Byliśmy wszędzie tam, gdzie działo się coś ważnego"

Newsy

Autor:
Justyna
Piąsta
Sportowy weekend w TVN Grupie Discovery

TVN Grupa Discovery przygotowała niezrównaną ofertę dla fanów sportów zimowych, oferując im ponad 1100 godzin relacji na żywo z najważniejszych wydarzeń. Minione miesiące upłynęły przede wszystkim pod znakiem skoków narciarskich. Pokazywaliśmy naszym widzom wielkie emocje, rywalizację największych gwiazd i zapewniliśmy eksperckie komentarze.

Sportowa zima w TVN Grupa Discovery

Relacje na żywo z sezonu sportów zimowych osiągnęły w kanałach TVN Grupa Discovery skumulowany zasięg blisko 23 mln osób! Od listopada do marca Eurosport 1 był liderem wśród kanałów sportowych w Polsce z aż 32-procentowym udziałem w tej kategorii. W trakcie wszystkich weekendowych konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich transmitujący je TVN był zdecydowanie najchętniej oglądaną anteną w kraju.

Od października do marca w TVN, Metrze oraz na antenach Eurosportu i w całości w pakiecie Eurosportu w Playerze transmitowane były m.in. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, kwalifikacje i konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich, Puchar Świata w biegach narciarskich, narciarstwie alpejskim, biathlonie, kombinacji norweskiej, narciarstwie dowolnym i short tracku, a także zawody w łyżwiarstwie figurowym.

Najchętniej oglądaną dyscypliną były skoki narciarskie. W TVN najwyższą oglądalność osiągnął konkurs w Niżnym Tagile, a w Eurosporcie konkurs na skoczni normalnej podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Po raz pierwszy w historii TVN pokazał wszystkie konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich rozgrywane poza Polską. W trakcie transmisji zawodów rozgrywanych w soboty i niedziele stacja zawsze była zdecydowanym liderem rynku.

Sportowe emocje i eksperckie komentarze

Dorota Żurkowska, Dyrektor Eurosportu w Polsce i Członek Zarządu TVN Grupa Discovery, podkreśla, że jeszcze nigdy sporty zimowe nie zajmowały tak eksponowanego miejsca na naszych kanałach.

- Byliśmy wszędzie tam, gdzie działo się coś ważnego dla polskich kibiców. Pokazywaliśmy rywalizację największych gwiazd i analizowaliśmy ich występy w innowacyjnych i angażujących studiach z udziałem świetnych ekspertów. Zapewniliśmy komentarz na najwyższym poziomie, a także nietuzinkowe rozmowy z bohaterami zimy. Mimo relatywnie małej liczby sukcesów polskich sportowców, kibice cały czas ich wspierali, włączając nasze transmisje, co jest dla mnie powodem do ogromnej radości - powiedziała Dorota Żurkowska.

Jednym z największych atutów sportowych relacji w TVN Grupa Discovery są komentatorzy, eksperci i prowadzący studia. W trakcie sezonu zimowego widzowie mogli usłyszeć wielkie gwiazdy polskiego sportu: Justynę Kowalczyk, Tomasza Sikorę i Mariusza Czerkawskiego. Z kolei studio przy transmisjach Pucharu Świata w skokach w TVN prowadzili Sebastian Szczęsny i Damian Michałowski, a w Eurosporcie gospodarzami byli Michał Korościel i Paweł Kuwik.

Stałymi ekspertami, którzy co tydzień barwnie opowiadali o rywalizacji na skoczni, zdradzali tajniki skoków i analizowali najważniejsze wydarzenia byli Magdalena Pałasz, Jakub Kot, Krzysztof Biegun i Wojciech Topór. Programy były pełne merytorycznej wiedzy, pasji do sportu i dobrego humoru. To cechy wyróżniające również komentarz Marka Rudzińskiego i Igora Błachuta. Najważniejszym wydarzeniem sportowej zimy były igrzyska olimpijskie w Pekinie, które okazały się wielkim sukcesem Eurosportu i TVN Grupa Discovery. Relacje z Zimowych Igrzysk Olimpijskich śledziło ponad 9 milionów widzów. Podczas 17 dni igrzysk anteny Eurosportu osiągnęły 53% udziału w oglądalności kanałów sportowych w Polsce, a Eurosport 1 był w tej kategorii zdecydowanym liderem.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: TVN Grupa Discovery

Pozostałe wiadomości