Newsy

82-latka leżała przygnieciona meblami 4 dni. "Skrajnie wycieńczona i wyziębnięta nie mogła wydostać się z pułapki"

Newsy

Autor:
Diana
Ryściuk
Źródło:
Radio ZET
radiowóz policyjny

Meble przygniotły 82-letnią kobietę mieszkającą na wsi pod Tarnowem. Samotna seniorka była uwięziona przez cztery dni. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili dzięki akcji lokalnej policji.

Tarnów. Leżała przygnieciona meblami przez 4 dni

Uwięzioną kobietę udało się uratować dzięki zimowej akcji dzielnicowych z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum. W jej ramach sprawdzali miejsca, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy, zwłaszcza starsze i samotne.

- Przyjechali do Woli Rzędzińskiej, gdzie zamieszkuje samotnie 82-letnia kobieta. Posesja była otwarta, a drzwi do domu były zamknięte. Dzielnicowi pukali, ale nikt nie odpowiadał, nie słyszeli także żadnych odgłosów. Wobec podejrzeń, że mogło jej się coś stać, wezwano na miejsce strażaków z Tarnowa oraz ochotników z Woli Rzędzińskiej - relacjonowała sytuację Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.

Strażacy wypchnęli drzwi domu, po czym wszyscy funkcjonariusze weszli razem do środka. Osłabiona kobieta leżała w jednym z pomieszczeń, pomiędzy szafą i tapczanem, dodatkowo leżały na niej słoiki.

Uwaga! TVN: Wypadek śmiertelny dwóch kobiet i mecenasa
Uwaga! TVN: Wypadek śmiertelny dwóch kobiet i mecenasaŹródło: TVN
Uwaga! TVN: Wypadek śmiertelny dwóch kobiet i mecenasa

Tarnów. Pomoc przygniecionej kobiecie nadeszła w ostatniej chwili

- Kobieta skrajnie wycieńczona, wyziębnięta nie mogła o własnych siłach wydostać się z pułapki. Po usunięciu przeszkód kobietę przetransportowana na zewnątrz, gdzie pojawili się już ratownicy medyczni. Zaopatrzyli ranną i przetransportowali ją do szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej. Wszystko wskazuje na to, że dzielnicowi zdążyli z pomocą w ostatniej chwili – przekazali mundurowi.

Policja przypomina, że w okresie chłodniejszych nocy należy zwracać uwagę na starsze i potrzebujące pomocy osoby. Deklaruje również, że będzie sprawdzać miejsca zamieszkane przez osoby samotne. - Każdy w takiej sytuacji może pomóc, wystarczy powiadomić dzielnicowego lub przekazać informację za pośrednictwem numeru alarmowego 112 – apeluje KWP w Krakowie.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Diana Ryściuk

Źródło: Radio ZET

Źródło zdjęcia głównego: Patryk_Kosmider/Getty Images

Pozostałe wiadomości