Zawód taksówkarz
W "Rzeczpospolitej" eksperci wieszczą, że zawód taksówkarz w tradycyjnej formie może przestać istnieć. Od momentu pandemii koronawirusa z rynku zniknęło niemal 5 tysięcy firm zajmujących się przewozem osób, są to jednoosobowe działalności gospodarcze. Korporacje też się zamykają.
Z danych przygotowanych przez wywiadownię gospodarczą Dun & Bradstreet (DnB) wynika, że zostało zawieszonych 3076 działalności, a 700 zniknęło z rynku. Jest to aż o 30 proc. więcej niż w 2022 roku. - Eksperci ostrzegają, że sytuacja tradycyjnych taksówkarzy jest fatalna. Aż 85 proc. badanych firm jest w słabej lub bardzo złej kondycji finansowej - informują dziennikarze "Rzeczpospolitej".
Więcej na ten temat przeczytasz w TVN24.
Niepokojące zmiany w branży taksówkarskiej
Zamykanie się firm zajmujących się przewozem osób to tendencja niepokojąca dla samych kierowców. Słyszymy o tym już od kilku lat, ale od momentu pandemii sytuacja nabrała tempa. Jeśli nic się nie zmieni, to za rok liczba takich przedsiębiorstw spadnie nawet o 50 tysięcy. To pierwszy raz w historii.
- To oznaczałoby, iż w ostatnich 15 latach rynek przewozów taksówkowych skurczył się w naszym kraju o ponad 20 tys. zarejestrowanych podmiotów. A do tej liczby należy dodać ponad 3 tys. firm zawieszonych. I to tylko w pierwszych trzech kwartałach br. - wskazał Tomasz Starzyk, analityk DnB, w rozmowie z "Rzeczpospolitą".
Więcej na ten temat przeczytasz w TVN24.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Taksówkarka odmówiła rodzinie przejazdu. "Żeby kobieta tak kobiecie"
- Zastrzeliła kierowcę Ubera, bo myślała, że ją porwał
- Agresywny pasażer dotkliwie pobił taksówkarza. "Poderżnę ci gardło za chwilę"
Autor: mp/ToL, Daria Pacańska
Źródło: TVN24, Rzeczpospolita
Źródło zdjęcia głównego: Frank Rothe/Getty Images