Ciężarna bez uprawnień prowadziła pod wpływem alkoholu. "Ponad 1,5 promila". Co jej za to grozi?

ciężarna, która prowadzi samochód
Policja zatrzymała pijaną ciężarną, która prowadziła samochód
Źródło: ArtistGNDphotography/Getty Images
Policja zatrzymała ciężarną 36-latkę, która prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. Do tego kobieta nie miała uprawnień do kierowania pojazdem. Kilka lat wcześniej straciła prawo jazdy za jazdę w stanie nietrzeźwym. Zatrzymanej grozi wysoka grzywna i więzienie.

Soszyce. Ciężarna pod wpływem alkoholu prowadziła samochód

Zdarzenie miało miejsce we wtorek, 4 października, na drodze krajowej nr 72 w miejscowości Soszyce pod Rawą Mazowiecką. Funkcjonariusze zatrzymali do rutynowej kontroli fiata. Pojazd prowadziła kobieta w siódmym miesiącu ciąży. Z informacji przekazanych przez policjantów wynika, że po kobiecie było wyraźnie widać, że jest pod wpływem alkoholu.

Jak wygląda walka z alkoholizmem?

Uwaga! TVN: Uciążliwe sąsiedztwo sklepu z alkoholem
Uwaga! TVN: Uciążliwe sąsiedztwo sklepu z alkoholem
Uwaga! TVN: Uciążliwe sąsiedztwo sklepu z alkoholem
Nowak i Sekielski o swojej walce z alkoholizmem
Nowak i Sekielski o swojej walce z alkoholizmem
„Dom w butelce” – 12 historii dorosłych dzieci alkoholików
„Dom w butelce” – 12 historii dorosłych dzieci alkoholików

- Badanie alkomatem wykazało u 36-latki ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta tłumaczyła policjantom, że przyjmuje leki, po których może mieć w organizmie śladowe ilości alkoholu - powiedziała mł. asp. Agata Krawczyk z policji w Rawie Mazowieckiej.

Na jeździe pod wpływem alkoholu przewinienia kobiety się jednak nie kończą. Okazało, że kierująca fiatem osiem lat wcześniej straciła prawo prawo jazdy. Dokumenty straciła właśnie za jazdę w stanie nietrzeźwym.

Co grozi za jazdę pod wpływem alkoholu?

- Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości 36-latce grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Za kierowanie bez uprawnień grozi grzywna do 30 tysięcy złotych - przekazała Agata Krawczyk.

Konsekwencje tego zdarzenia poniesie jednak nie tylko kobieta, ale również jej nienarodzone dziecko. - Nawet niewielka dawka alkoholu spożyta w trakcie ciąży może skutkować nieodwracalnym uszkodzeniem dziecka i stać się obciążeniem na całe jego życie. O tej sytuacji zostanie powiadomiony Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, aby objął rodzinę opieką - dodała rzeczniczka rawskiej policji.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości