Newsy

To, co znalazł w śmietniku wprawiło go w osłupienie. "Ludzie jesteście okrutni"

Newsy

Autor:
Daria
Pacańska
Ktoś wyrzucił królika na śmietnik. Internauci oburzeni

W mediach społecznościowych pojawił się post, w którym autor pisze o okrucieństwie. Nie ma się, co dziwić, bo kiedy wyrzucał śmieci, w koszu znalazł przemarzniętego królika miniaturkę. Zwierzę trzęsło się z zimna.

Sosnowiec. W śmietniku znalazł królika

Na osiedlu Zagórze w Sosnowcu w trakcie wyrzucania śmieci jeden z internautów znalazł żywego królika miniaturkę, którego ktoś postanowił się pozbyć w nieludzki sposób. - Ludzie! Jesteście okrutni!!! Jak można wyrzucić żywe zwierzę DO ŚMIECI?! - czytamy w poście na Facebooku.

Króliczek siedział w koszu na śmieci, w zamkniętej na klucz wiacie. Był przemarznięty i wystraszony. Nie wiadomo, jak długo trwała jego gehenna.

- Zwierzę czyste, wyglądające na zdrowe, ale z lodowatymi uszami i łapami oraz osowiałe z powodu mrozu. Jeśli komuś się znudziło, to przecież można oddać do schroniska, zanieść do fundacji, dać ogłoszenie o adopcji, cokolwiek… a nie wyrzucać jak zepsutą rzecz, na mróz, do śmieci. Wstydźcie się - pisał poruszony internauta na Facebooku.

Ochrona środowiska

Ekoskóra z naszych polskich jabłek
Ekoskóra z naszych polskich jabłekDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Królik został zabezpieczony

To, co spotkało to zwierzę poruszyło komentujących. Nie mogli wyjść ze zdziwienia, że człowiek dopuścił się takiego czynu i wyrzucił bezbronne zwierzę do kosza na śmieci. Post został udostępniony niemal 300 razy.

- Aż mi łezka poleciała, gdy to zobaczyłam. Jak można być tak bezdusznym wobec bezbronnych zwierząt - napisała jedna z osób pod opisem zdarzenia.

- Biedactwo. To normalnie szok co ludzie wyprawiają. Jeśli szukacie domku dla króliczka, to z przyjemnością go wezmę do siebie, zajmę się nim i dam mu kochający dom - dodała kolejna.

Internauci wymieniali się też pomysłami, jak pomóc służbom namierzyć osobę, która postanowiła pozbyć się pupila w tak nieludzki sposób.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Roberto Pangiarella/Getty Images

Pozostałe wiadomości