Newsy

Tragedia w Pułtusku. Z rzeki wyłowiono ciało dziecka i młodej kobiety

Newsy

Autor:
Martyna
Trębacz
Źródło:
TVN 24
Canon_77/Getty ImagesPolicja

Zwłoki dziecka wyłowiono w sobotę rano z rzeki Narew w okolicach Pułtuska. Według nieoficjalnych informacji chodzi o dziewczynkę w wieku około 4 lat. Po kilku godzinach, około 3 km dalej znaleziono również ciało młodej kobiety. Sprawę wyjaśnia policja.

Pułtusk. Z rzeki Narew wyłowiono zwłoki dziecka

W sobotę 2 października około godziny 6 rano policja otrzymała informację, że w okolicach Pułtuska z rzeki Narew wyłowiono ciało. Jak poinformowała w rozmowie z portalem pultusk24.pl rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku sierż. Renata Soból - są to zwłoki dziecka. Według nieoficjalnych informacji, jest to ciało 4-letniej. Przyczyna śmierci nie jest jeszcze znana.

- Dziecko było ubrane stosownie do pory roku. Oględziny zewnętrzne nie ujawniły obrażeń - powiedziała w rozmowie z RMF FM Monika Kosińska-Kaim z Prokuratury Rejonowej w Pułtusku. 

Narew. W rzece znaleziono ciało młodej kobiety

Kilka godzin po znalezieniu zwłok dziecka, około 3 km dalej w miejscowości Strzyże wędkarz zauważył w rzece ciało kobiety w wieku około 30 lat. W tym przypadku także nie stwierdzono żadnych obrażeń.

- O godzinie 9.45 otrzymaliśmy zgłoszenie, że w Narwi w miejscowości Strzyże dryfuje ciało kobiety. Z wstępnych informacji wynika, że miała ono około 35 lat, jednak jest to na razie informacja niepotwierdzona, bo kobieta nie miała przy sobie dokumentów - potwierdził kpt. Konrad Chrzanowski z pułtuskiej straży pożarnej.

Straż pożarna pomogła w wydobyciu ciała z rzeki, potem przekazała je policji. - Zespół ratownictwa medycznego nie podejmował czynności resuscytacyjnych z uwagi na prawdopodobnie długie przebywanie ciała w wodzie - wyjaśnił Chrzanowski.

Choć nie znaleziono przy niej żadnych dokumentów i nieznane są personalia ofiar, obie sprawy są ze sobą łączone. Zdaniem prokuratury można przypuszczać, że znalezione ciała należą do matki i córki. 

Więcej informacji na TVN 24

Zobacz także:

Zobacz wideo: Kampania społeczna Marty Banaszek

Kampania społeczna Marty Banaszek
Kampania społeczna Marty BanaszekKampania społeczna dla kobiet. Projektantka Marta Banaszek pokazała różne kobiety, które się akceptują

Autor:Martyna Trębacz

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: Canon_77/Getty Images

Pozostałe wiadomości