Pyton królewski w toalecie. "Nie wiadomo, skąd się tam wziął"

Pyton królewski
David Kenny/Getty Images
Źródło: iStockphoto
Strażnicy miejscy z Poznania otrzymali zgłoszenie o gadzie znajdującym się w hotelowej toalecie. Zwierzę odłowiono, ale nie wiadomo, jak pyton królewski dostał się do pomieszczenia.

Pyton królewski w hotelowej toalecie

Poznańscy strażnicy miejscy złowili pytona królewskiego znalezionego w hotelowej toalecie. Do tej pory nie wiadomo, jak wąż znalazł się w pomieszczeniu.

Rzecznik prasowy poznańskiej straży miejskiej Przemysław Piwecki powiedział PAP, że municypalni otrzymali zgłoszenie o gadzie w hotelowej toalecie w sobotni wieczór.

Cała akcja poszła bardzo sprawnie. Koledzy, którzy pojechali na tę interwencję byli wcześniej na specjalistycznym szkoleniu z wyłapywania małych, drobnych zwierząt, także gadów

– powiedział. Dodał, że do tej pory nie wiadomo, skąd się wziął pyton w hotelowej toalecie.

Wąż został przekazany Straży Ochrony Zwierząt

– wyjaśnił Piwecki.

Pyton królewski - długość, odmiany

Pyton królewski jest jednym z mniejszych przedstawicieli rodziny pytonów. Często jest hodowany w terrariach głównie ze względu na ciekawe ubarwienie, stosunkowo niewielkie rozmiary, względną łatwość hodowli. Osiąga 120-180 cm długości ciała i masę ciała około 2 kg. W niewoli dożywa 30 lat. W naturze pytony królewskie występują w Afryce Zachodniej i Środkowej, od Senegalu i Sierra Leone po południowo-wschodni Sudan i północno-zachodnią Ugandę. Żywi się ptakami i gryzoniami. Odmiany pytona królewskiego klasyfikuje się ze względu na jego barwę, występują m.in.: black pastel, classic pastel, enchi, spider albino.

Zobacz też:

Żywy wąż w roli maseczki na twarz. Na pomysł wpadł jeden z pasażerów autobusu

Jadowity skorpion w toruńskim sklepie. W galerii handlowej interweniowali strażacy

Czym są rykowiska i gdzie można je zaobserwować?

Zobacz wideo: Pyton "odwiedził" jedno z wrocławskich mieszkań. Trafił do schroniska, czeka na właściciela

tvn24/x-news

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

podziel się:

Pozostałe wiadomości