Newsy

Czeka nas kolejna fala upałów. Termometry mogą dojść nawet do 40 kreski

Newsy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
Radio Zet
kobieta, której jest bardzo gorąco

Mimo że pogada za oknem w ogóle nie kojarzy się z latem, to jeszcze za nią zatęsknimy. Prognozy przygotowane przez synoptyków na drugą połowę lipca wskazują, że do Europy, a w tym także do Polski, nadciągają upały. Niewykluczone, że termometry w najbliższych dniach dojdą nawet do 40 kreski.

Pogoda na drugą połowę lipca

Mimo że lipiec przywitał nas nienajlepszą pogodą, to najprawdopodobniej zakończy się z przytupem. Meteorolodzy informują, że do Europy nadciąga antycyklon afrykański. Najbardziej odczują go mieszkańcy Hiszpanii i Włoch. Tam temperatura w niektórych miejscach może dojść do 45 stopni Celsjusza.

Lato

Jakie będzie lato w tym roku?
Jakie będzie lato w tym roku?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Afrykański żar ma dotrzeć również do Polski. Choć prognozy nie przewidują tak wysokich temperatur, jak w Hiszpanii, czy we Włoszech, to i tak będzie bardzo gorąco. Czekająca nas fala upałów ma dorównać tej z końcówki czerwca.

Kiedy do Polski wrócą upały?

Portal dobrapogoda24.pl powołując się na model Global Forecast System (GFS) podaje, że bardzo gorąco zrobi się 17 lub 18 lipca. Według tych przewidywań w tych dniach termometry mogą dojść nawet do 39 kreski. Upał ma być szczególnie dokuczliwy dla mieszkańców zachodniej i południowej Polski.

Nadejście bardzo wysokich temperatur - nawet do 40 stopni Celsjusza - przewidują również prognozy, na które powołuje się serwis fanifogody.pl. Z przedstawionych szacunków wynika, że fala upałów dotrze do Polski już 18 lipca. Jak długo utrzyma się taka aura? W ocenie synoptyków, jeśli fala upałów rozpocznie się 17 lub 18 lipca to najprawdopodobniej utrzyma się co najmniej do 21 lipca.

Warto dodać, że jeśli temperatura fatycznie dojdzie do 40 kreski, to być może zostanie pobity rekord z 29 lipca 1921 roku. Wtedy w Prószkowie (województwo opolskie) termometry wskazały 40,2 stopni Celsjusza.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: Radio Zet

Źródło zdjęcia głównego: Pheelings Media/Getty Images

Pozostałe wiadomości