wysoka temperatura

  Lekarz radzi co zrobić, aby złagodzić dolegliwości.

  Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotowali prognozę zagrożeń meteorologicznych na najbliższe dni. Eksperci przewidują, że przedostatni tydzień lipca może okazać się wyjątkowo upalny.

  Mimo że pogada za oknem w ogóle nie kojarzy się z latem, to jeszcze za nią zatęsknimy. Prognozy przygotowane przez synoptyków na drugą połowę lipca wskazują, że do Europy, a w tym także do Polski, nadciągają upały.

  Porozmawialiśmy o tym z fizykiem atmosfery dr Aleksandrą Kardaś.

  Oto skuteczne sposoby na upał w aucie.

  Kierowcom grozi kara w wysokości od 100 do nawet 300 złotych.

  Przed nami gorący weekend.

  Poza burzami i deszczami, które pojawiają się w niektórych częściach kraju, pogoda w Polsce bywa ostatnio naprawdę upalna. Warto jednak pamiętać, że - szczególnie w zamkniętych, zostawionych na słońcu samochodach - upał staje się niebezpieczny nie tylko dla ludzi czy zwierząt. Sprawdź, jakich przedmiotów nie powinno się zostawiać w aucie w gorące dni.

  Piękna pogoda z wysoką temperaturą na dobre rozgościła się w Polsce. Ciepło, choć z pozoru przyjemne, może okazać się niebezpieczne, dlatego warto wiedzieć, jak radzić sobie z upałem. 5 prostych trików sprawi, że nadchodzący czas z pewnością stanie się łatwiejszy.

  W Polskich górach padł rekord temperatury w lutym. Tak ciepło na Kasprowym Wierchu i na Śnieżce jeszcze nie było. Na obu szczytach odnotowano kilkustopniowy wzrost. Znak, że zbliża się nie tylko wiosna, ale też globalne ocieplenie?

  Jesień rządzi się własnymi prawami. To właśnie o tej porze roku łapiemy infekcje. Pojawiają się katar, gorączka, pociąganie nosem. W dobie pandemii zaczynamy również zastanawiać się, czy to zwykłe przeziębienie, czy może zakaziliśmy się koronawirusem? Czy gorączka covidova różni się od tej nam znanej?

  Kilkuset osobom podano szczepionki, które były przechowywane w temperaturze wyższej niż zalecana. Czy były one bezpieczne dla zdrowia i skuteczne? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: Głównego Inspektora Sanitarnego Marka Posobkiewicza i lekarza rodzinnego dra Michała Sutkowskiego.