Poważne zagrożenie z kosmosu, Mikołaj Roznerski o poszukiwaniu miłości, Cezary Pazura pokazał uroczą chatę z drewna. Oto najważniejsze newsy dnia

Źródło: Dzień Dobry TVN
Sposoby na niejadka
Sposoby na niejadka
Co nowego w show-biznesie?
Co nowego w show-biznesie?
Nowe życie butelki
Nowe życie butelki
Co to jest burza magnetyczna?
Co to jest burza magnetyczna?
Odkrywanie, eksperymentowanie, zabawa
Odkrywanie, eksperymentowanie, zabawa
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku
Rowerzyści, piesi i kierowcy. Kto komu bardziej przeszkadza?
Rowerzyści, piesi i kierowcy. Kto komu bardziej przeszkadza?
Polonezów czar
Polonezów czar
Gdzie się podziały tamte majówki?
Gdzie się podziały tamte majówki?
Oszczędzamy na zabawkach dla psów
Oszczędzamy na zabawkach dla psów
Rozwody zgody
Rozwody zgody
Kathia – muzyczne odkrycie roku
Kathia – muzyczne odkrycie roku
Co nowego w show-biznesie?
Co nowego w show-biznesie?
Małgosia Socha powraca na plan “Na Wspólnej”
Małgosia Socha powraca na plan “Na Wspólnej”
Newsy
Newsy
Kathia w piosence “Kamfora”
Kathia w piosence “Kamfora”
Moim celem jest wyzdrowieć
Moim celem jest wyzdrowieć
Pogoda na dziś
Pogoda na dziś
Nowe życie butelki - napisy
Nowe życie butelki - napisy
Co najdziwniejszego rodzice zrobili dla swoich dzieci? - napisy
Co najdziwniejszego rodzice zrobili dla swoich dzieci? - napisy
Absurdy w ochronie zdrowia - napisy
Absurdy w ochronie zdrowia - napisy
Jak zrobić konserwy w domu? - napisy
Jak zrobić konserwy w domu? - napisy
Rowerzyści, piesi i kierowcy. Kto komu bardziej przeszkadza? - napisy
Rowerzyści, piesi i kierowcy. Kto komu bardziej przeszkadza? - napisy
W poniedziałek, 22 kwietnia w dziendobry.tvn.pl pisaliśmy o ulubionym daniu królowej Elżbiety II, a także o parach, które po rozwodzie zostały przyjaciółmi. Tego dnia nie zabrakło także niepokojących informacji - nasza planeta będzie musiała zmierzyć się z poważnym zagrożeniem. O czym jeszcze warto wiedzieć?

Poważne zagrożenie z kosmosu

Naukowiec Peter Becker z George Mason University poinformował, że nasza planeta będzie musiała zmierzyć się z tzw. burzą magnetyczną, która może zniszczyć infrastrukturę internetową. Do sprawy w studiu Dzień Dobry TVN odniósł się pasjonat nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy i prezenter telewizyjny Karol Wójcicki.

- To mogłoby spowodować kłopoty, bo tak już się stało w XIX wieku. Nie było w tamtych czasach internetu, sieci energetycznych, był telegraf. Rzeczywiście wtedy to wywołało problem - wyjaśnił.

Mikołaj Roznerski o poszukiwaniu miłości

Fanów Mikołaja Roznerskiego zastanawia fakt, czy serce aktora ponownie jest zajęte. Marzena Rogalska postanowiła to sprawdzić. W swoim programie "Rogalska Show" zapytała Mikołaja, gdzie szuka miłości.

- Nie chciałabym ci odpowiadać jednoznacznie na to pytanie, bo zostawiłbym to w zawieszeniu. Czy przyjdzie, czy być może przyszła, to wolę to zostawić dla siebie - stwierdził aktor.

Chore procedury i największe absurdy opieki zdrowia

Absurdów państwowej opieki zdrowotnej jest wiele. Z jednej strony Polacy korzystający z NFZ muszą czekać w bardzo długich kolejkach do lekarza lub by zostać przyjętym do szpitala, a z drugiej strony osoby, które mogłyby skrócić pobyt w placówce medycznej, są tam specjalnie przetrzymywane.

- Fundusz nas rozlicza jako procedury. To brzmi przerażająco, ale tak dokładnie jest. Nasza hospitalizacja jest konkretnie liczona. Na przykład jeżeli ktoś miał udar, to żeby fundusz rozliczył taki pobyt w szpitalu, to musi on trwać minimum 10 dni. I nawet jeśli to był mikroudar, i na drugi, trzeci dzień już się czujemy dobrze, to żeby ta procedura była rozliczona, to trzeba pacjenta 10 dni trzymać w szpitalu i dopiero w 10. dobie może być wypisany - powiedział dr Paweł Doczekalski.

Cezary Pazura pokazał uroczą chatę z drewna

Cezary i Edyta Pazura na co dzień mieszkają w Warszawie. Jednak gdy tylko chcą uciec od zgiełku miasta, wybierają się do chaty na Warmii położonej nad jeziorem. Co ciekawe, żona aktora jeździła tam w dzieciństwie. Teraz Cezary zamieścił fotografię z tego uroczego miejsca. Widzimy na niej drewnianą chatę oraz córkę Ritę idącą obok taty.

- Romantyczny spacer w upalny dzień. Aż mi się żona z zimna skurczyła - napisał pod postem.

Po rozwodzie zostali przyjaciółmi

Czy po rozstaniu możliwa jest przyjaźń? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały byłe małżeństwa: Anna i Rafał Ostrowscy oraz Anna Palewicz – Łagojda i Wojciech Palewicz.

- U nas jest to przyjaźń. Niedawno zadecydowaliśmy nawet, że będziemy mieszkać blisko siebie, żeby nasz synek mógł po szkole raz przyjść do mamy, raz do taty. Motorem napędowym do dobrych relacji jest dziecko, to jest priorytet. To są trudne emocje, trzeba czasu, żeby zamknąć ten etap, poukładać sobie w głowie i nie traktować rozwodu jako porażkę. Trzeba iść dalej przez życie – powiedziała Anna Ostrowska.

Elżbieta II miała swoje ulubione danie typu fast-food

Nie od dziś wiadomo, że królowa Elżbieta II niezwykle ceniła dobrą kuchnię. Jak się jednak okazuje, monarchini podczas pobytów w zamku Balmoral w Szkocji raczyła się daniem, które odbiega od kanonu królewskiej kuchni. - W Balmoral bardzo często raczyła się rybą z frytkami z lokalnego miasta Ballater. Wysyłano po nią lokaja - zdradziła osoba z otoczenia królowej.

Elżbieta II bardzo lubiła także kebaba. Monarchini kazała zamawiać go na wynos. - Założyłem, że jedzenie było dla służącej. Ale kiedy dotarłem do wejścia, kamerdyner wziął je i powiedział, że było dla królowej. Mam nadzieję, że smakowało. Jesteśmy znani z najlepszych kebabów w Norfolk - powiedział dostawca.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Anna Gondecka

Źródło zdjęcia głównego: mwmedia, GettyImages

podziel się:

Pozostałe wiadomości