Historia Poloneza w Polsce
Dokładnie 22 kwietnia 2002 roku z zakładu FSO wyjechał ostatni Polonez. Co ciekawe, mimo tego, że produkcję tego kultowego auta zakończono 20 lat temu, w Polsce ciągle mamy zarejestrowanych 33 000 tych samochodów. Do dziś cieszą się prestiżem i uwielbieniem miłośników czterech kół.
- W połowie lat 70., rozpoczęły się rozmowy z Włochami dot. następcy Fiata 126 p. Jego premiera nastąpiła w 1978 r. Dzisiaj byłaby lokowaniem w serialu o poruczniku Borewiczu. Cena Poloneza to była równowartość mieszkania w Warszawie - powiedział Maciej Bień, miłośnik motoryzacji.
Fenomen Poloneza
Do dzisiaj to wyjątkowe auto ma wielu fanów. Niektórzy ciągle przemierzają nimi ulice, dając zauważyć się innym miłośnikom motoryzacji i nierzadko budząc podziw.
- Polonez był samochodem marzeń. Na samym początku moi rodzice jechali nim do ślubu. To samochód od wszystkiego - na wakacje, jeździliśmy z meblami, robiliśmy przeprowadzki - powiedział Cezary Nowicki, wielbiciel Polonezów.
- Konstrukcja była mocna. Uczestnicząc w ruchu miało się wrażenie, że jest się dobrze zabezpieczonym. Zawsze działał i pozwolił przepracować mi kilkanaście lat na taksówce - dodał Stanisław Leszczyński, także fan tych samochodów.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Zmiany dla kierowców po 65. roku życia. Co trzeba wiedzieć? "Będziemy musieli się zgłosić do zakładu"
- Już od września ważne zmiany dla kierowców. "Wracamy do starych, sprawdzonych wzorców"
- 8-latek za kółkiem samochodu. Dziecko na polecenie matki wiozło swoją rodzinę
Autor: Oskar Netkowski
Reporter: Mateusz Sadowski
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN