Ten samochód był marzeniem Polaków. "Cena była równowartością mieszkania w Warszawie"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Polonezów czar
Polonezów czar
Ceny samochodów używanych poszły w górę
Ceny samochodów używanych poszły w górę
Niezwykłe muzeum zabytkowych samochodów
Niezwykłe muzeum zabytkowych samochodów
Ben Collins odkrywa tajemnice samochodu Agenta 007
Ben Collins odkrywa tajemnice samochodu Agenta 007
Zimowe gadżety samochodowe
Zimowe gadżety samochodowe
Motoryzacyjna pasja Jana Kobuszewskiego
Motoryzacyjna pasja Jana Kobuszewskiego
Najmłodszy mistrz wyścigowy w Polsce
Najmłodszy mistrz wyścigowy w Polsce
Kultowy Polonez od lat cieszy się popularnością wśród miłośników motoryzacji. Choć już dawno zakończono jego produkcję, bo ponad dwie dekady temu, ma swoich oddanych fanów, którzy zdaje się, nigdy o nim nie zapomną. Historię tego wyjątkowego samochodu przypomnieliśmy widzom w Dzień Dobry TVN.

Historia Poloneza w Polsce

Dokładnie 22 kwietnia 2002 roku z zakładu FSO wyjechał ostatni Polonez. Co ciekawe, mimo tego, że produkcję tego kultowego auta zakończono 20 lat temu, w Polsce ciągle mamy zarejestrowanych 33 000 tych samochodów. Do dziś cieszą się prestiżem i uwielbieniem miłośników czterech kół.

- W połowie lat 70., rozpoczęły się rozmowy z Włochami dot. następcy Fiata 126 p. Jego premiera nastąpiła w 1978 r. Dzisiaj byłaby lokowaniem w serialu o poruczniku Borewiczu. Cena Poloneza to była równowartość mieszkania w Warszawie - powiedział Maciej Bień, miłośnik motoryzacji.

Fenomen Poloneza

Do dzisiaj to wyjątkowe auto ma wielu fanów. Niektórzy ciągle przemierzają nimi ulice, dając zauważyć się innym miłośnikom motoryzacji i nierzadko budząc podziw.

- Polonez był samochodem marzeń. Na samym początku moi rodzice jechali nim do ślubu. To samochód od wszystkiego - na wakacje, jeździliśmy z meblami, robiliśmy przeprowadzki - powiedział Cezary Nowicki, wielbiciel Polonezów.

- Konstrukcja była mocna. Uczestnicząc w ruchu miało się wrażenie, że jest się dobrze zabezpieczonym. Zawsze działał i pozwolił przepracować mi kilkanaście lat na taksówce - dodał Stanisław Leszczyński, także fan tych samochodów.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Oskar Netkowski

Reporter: Mateusz Sadowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes