"Playboy" znów w Ukrainie. Ważna osoba na okładce. "Wszędzie szwy, blizny, rany"

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Rmf24.pl/Twitter
Nowe życie ukraińskich uchodźców
Nowe życie ukraińskich uchodźców Dzień Dobry TVN
wideo 2/17

Magazyn "Playboy" ponownie jest dostępny w Ukrainie, nie pojawi się jednak w sprzedaży. Tym razem otrzymają go żołnierze walczący w obronie kraju, numer trafi też do szpitali. Gwiazdą okładki jest modelka i prezenterka, która straciła oko w wyniku działań wojsk rosyjskich.

Ukraina. "Playboy" powrócił

Wydano ukraińską edycję "Playboya", pierwszy raz od inwazji wojsk rosyjskich w Ukrainie. Na okładce numeru pojawiła się modelka i prezenterka Iryna Białocerkowiec. Gwiazda straciła oko podczas ostrzału obwodu kijowskiego w pierwszych dniach wojny. Jak wyznała w rozmowie z magazynem, doznała szoku, gdy pierwszy raz zobaczyła swoją twarz po operacji.

- Brak oka, wszędzie wystające rurki, włosy ogolone po operacji. Wszędzie szwy, blizny, rany. Byłam potworem Frankensteina - wspominała.

Tematem wyjątkowego numeru była nie tylko historia Iryny, ale też innych kobiet, które odniosły obrażenia w wyniku rosyjskiej agresji.

Wyjątkowa okładka ukraińskiego "Playboya"

Redakcja "Playboya" poinformowała, że wydanie nie trafi do oficjalnej sprzedaży. Zostanie przekazane żołnierzom, trafi też do szpitali oraz tylnych posterunków dowodzenia.

- To kwestia niewątpliwie historyczna. Trzymaliśmy się głównych wartości marki, mając na uwadze teraźniejszość. Drukując nakład wyrażamy naszą wdzięczność żołnierzom Sił Zbrojnych Ukrainy - napisano w magazynie.

W sieci możemy zobaczyć też nagranie, na którym widzimy, jak modelka wręcza historyczny numer "Playboya" w ręce ukraińskich żołnierzy. Podkreśliła, że jest wdzięczna za ich poświęcenie i chce ich wesprzeć w dalszej walce o wolność kraju.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Rmf24.pl/Twitter

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Joos Mind/Twitter @Shtirlitz53

Pozostałe wiadomości