Już wkrótce na niebie zalśni pierwsza pełnia Księżyca w 2024 roku. Srebrny Glob znajdzie się w znaku Lwa, a zjawisko to nazywane jest Wilczym Księżycem lub Wilczą Pełnią Księżyca. Co przyniesie i kiedy podziwiać to zjawisko?
Astronomia i kosmos
Astronomia i kosmos
Zimowa Pełnia Wilczego Księżyca w styczniu 2024
Przed nami Pełnia Wilczego Księżyca w znaku Lwa. To oznacza, że przed nami okres, w którym będziemy czuć się niezwykle pewni siebie, ujawnimy przywódcze zdolności, a w momencie uściślenia można spodziewać się nadzwyczajnego przypływu energii. Co wrażliwszych potrzeba działania będzie rozpierać, a to oznacza większe problemy ze snem, niż zazwyczaj. To też idealny moment na podjęcie radykalnych i odważnych kroków - z pewnością odniosą pozytywne skutki.
Pełnia Wilczego Księżyca lub Wilczy Księżyc bywa także nazywany Lodowym lub Starym. Dawniej wierzono, że jest to okres, w którym wygłodniałe przez zimę wilki zaczynają wyć. Lodowy Księżyc pochodzi od mroźnych zim, kiedy to w styczniu ściska mróz.
Kiedy uściśli się pierwsza pełnia w 2024?
Wilczą Pełnię Księżyca będzie można podziwiać już w czwartek 25 stycznia. Uściśli się ona o 18:54. Ze względu na długie noce jest szansa, że zjawisko będzie można podziwiać całą noc. Wszystko jednak zależy od tego, czy niebo tego dnia będzie bezchmurne, chociaż i przy pewnym stopniu zachmurzenia można podziwiać pełnię Księżyca.
Pełnie Księżyca w 2024
Kolejne pełnie będa miały miejsce:
- 24 lutego,
- 25 marca,
- 24 kwietnia,
- 23 maja,
- 22 czerwca,
- 21 lipca,
- 19 sierpnia,
- 18 września,
- 17 października,
- 15 listopada,
- 15 grudnia.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Te 3 znaki zodiaku to najlepsi przyjaciele. Koniecznie dodaj ich do grona znajomych
- Duchowe zwierzę Twojego znaku zodiaku. Sprawdź, kto jest twoim zwierzęcym przewodnikiem
- Te trzy znaki zodiaku są najbardziej zazdrosne. Jak to jest u pozostałych?
Autor: Teofila Siewko
Źródło zdjęcia głównego: welcomia/Getty Images