Duchowe zwierzę Twojego znaku zodiaku. Sprawdź, kto jest twoim zwierzęcym przewodnikiem

Autor:
Teofila
Siewko
Dlaczego wierzymy w horoskopy?
Dlaczego wierzymy w horoskopy?
wideo 2/11

Wiele osób lubi dzielić się na grupy „psiarzy” i „kociarzy”, jednak nie są to jedyne zwierzęta domowe, które mogą do nas pasować. W zależności od naszego znaku zodiaku, dane cechy zwierząt mogą być bardziej odpowiednie. Poznaj swoje duchowe zwierzę zgodnie ze znakami zodiaku. Czy przyjąłbyś takiego pupila pod swój dach?

Duchowe zwierzęta znaków zodiaku

Duchowe zwierzęta odzwierciedlają charakterystyki poszczególnych znaków zodiaku. W efekcie często osobom urodzonym w konkretnych terminach łatwiej „dogadać się” z pupilem, zwłaszcza pod względem temperamentu. Mogą one być także naszym duchowym przewodnikiem, który w chwilach kryzysu podpowie, jak powinniśmy postępować. Pojawiające się w naszym życiu przypisane nam zwierzęta mogą być symbolem właściwego lub niewłaściwego postępowania, a ich sposób życia może pomóc wyznaczyć nam naszą własną ścieżkę.

Duchowe zwierzę Barana

Baran (21 marca - 19 kwietnia)

Symbolem tego znaku zodiaku jest samiec owcy – baran, który pełni rolę przywódcy i obrońcy stada. Bezpośrednio odnosi się to także do jego duchowego zwierzęcia, którym może być baran bądź owca. Temu znakowi zodiaku przypisuje się zwierzęta, które w sposób drapieżny utrzymują się przy życiu, co odnosi się do jego natury – przywódczości, bycia dowódcą, obrońcą, jednym słowem – lidera. Wśród zwierząt przypisywanych Baranom znajdziemy wilka, jastrzębia, orła, czy sowę, ale także jadowite węże, pająki i skorpiony. Bardziej łagodne z usposobienia Barany mogą odnaleźć swoje duchowe zwierzę w potulnej, acz stanowczej owcy czy kozie.

Duchowe zwierzę Byka

Byk (20 kwietnia - 20 maja)

Byki jako swój archetyp również mają zwierzę udomowione przez człowieka, czyli samca bydła domowego. Z natury są więc przywódcami własnych grup i dobrymi dowódcami, opiekunami. Jednocześnie zachowują w sobie dużo spokoju. Jego duchowym przewodnikiem mogą być właśnie zwierzęta z zagrody domowej, jak byk czy krowa, ale nie tylko. Łączony jest również z gołębiem czy sarną, które odnoszą się do jego łagodności i czułości. Umiłowanie do piękna przejawia się zaś w słowiku, którego trele zachwycają nie jednego, tak jak Byk potrafi oczarować publikę.

Duchowe zwierzę Bliźniąt

Bliźnięta (21 maja - 20 czerwca)

Symbol Bliźniąt nie wskazuje bezpośrednio na zwierzęcego opiekuna tego znaku zodiaku. Tu duchowy opiekun odnosi się bezpośrednio do cech – zręczności, inteligencji, lotności i pomysłowości, a także do ruchliwości, którą odzwierciedla ten znak zodiaku. Swojego spirytualistycznego kompana odnajdą one w pięknych i kolorowych ptakach, jak papuga, ruchliwej sikorce, czy lotnej jaskółce. Ważki i motyle to również zwierzęta podlegające Bliźniętom. Ze ssaków znajdziemy bystrego lisa, który może bywać wręcz chytry, czy zwinną i pojętną małpę.

Duchowe zwierzę Raka

Rak (21 czerwca - 22 lipca)

Ze względu na to, że symbol raka bezpośrednio odnosi się do zwierzęcia, można łatwo zgadnąć, kto jest jego duchowym opiekunem. Niektórym zwierzę to kojarzy się źle – z nowotworami lub wielkimi szczypcami, jednak czy tak powinno być odbierane? Pod twardą skorupą kryje się niezwykle delikatne wnętrze i to całokształt powinno się brać pod uwagę. Raki symbolizowane są przez zwierzęta, które z pozoru mogą być chłodne lub służyć obronie, w rzeczywistości są delikatne, rodzinne i uczuciowe. Jako duchowego opiekuna Raka można przypisać psa, kota, ale także skrytego nietoperza czy małżę, która ukrywa w sobie perłę.

Duchowe zwierzę Lwa

Lew (23 lipca - 22 sierpnia)

Lew, to dumny znak zodiaku i zdecydowanie dumne zwierzę. Jego duchowymi przewodnikami są istoty nie tylko pełne dumy, ale również odwagi, które symbolizują ochronę, ale także piękno. Zatem, który „futrzak” będzie duchowym opiekunem? Z pewnością Lwy ucieszą się ze swoich opiekunów, gdyż są nimi drapieżne koty – lwy, tygrysy czy rysie, ale też jeleń, bażant, paw, a także… smok!

Duchowe zwierzę Panny

Panna (23 sierpnia - 22 września)

Precyzyjna, dbała i czasem nazbyt drobiazgowa – to cała Panna. Jednocześnie poukładana, wnikliwa i skromna. Jakie zwierzę jest jej patronem? Przypisuje się jej pracowitą mrówkę i pszczołę, ale także towarzyskiego i rodzinnego psa oraz krytycznego i czasem zbyt marudnego kota. Zasadniczo duchowym przewodnikiem będą niewielkie stworzenia, ale także te użyteczne, które dawniej stanowiły istotę domowego gospodarstwa.

Duchowe zwierzę Wagi

Waga (23 września - 22 października)

Łagodne, wyważone i dążące do harmonii Wagi odnajdą swojego duchowego przewodnika w pięknych i dużych ptakach, jak łabędzie, pawie i bażanty. Ich niezdecydowanie dobrze reprezentują z kolei inne latające stworzenia – gołębie czy gęsi, ale także kuropatwy. Są też symbolem dążenia do równowagi i spokoju, które przejawiają zodiakalne Wagi. Ich opieszałość i upór, a czasem wręcz próżność, dobrze odzwierciedla ich ostatni duchowy przewodnik – osioł.

Duchowe zwierzę Skorpiona

Skorpion (23 października - 21 listopada)

Skorpion to jadowite zwierzę, w pewnym sensie taki może być też jego przewodnik. Cechujący się wielką siłą charakteru, niezłomnością i determinacją bywa nadmiernie napięty i tłumi swój gniew. W efekcie duchowymi opiekunami są często zwierzęta żywiące się innymi, jak pająk, wąż, ale także wilk czy pies. Jego ogromne oddanie, wręcz poświęcenie i zrozumienie dla innych przejawia się w feniksie, a determinacja w dziku.

Duchowe zwierzę Strzelca

Strzelec (22 listopada - 21 grudnia)

Strzelce to istoty, które lubią w życiu pewne zasady i nie lubią ich łamać. Potrzebują je znać i wiedzieć, jakie będą konsekwencję danych akcji. Stąd ich duchowymi przewodnikami są stworzenia, które chętnie poddają się tresurze, ale jednocześnie zachowują własną osobowość, która stanowi ich jestestwo. Zwierzętami przypisywanymi Strzelcom są wierne i oddane konie, dumne jelenie, pamiętliwe, acz pocieszne słonie, mądre, a czasem wręcz przemądrzałe sowy, a także sroki, które mogą symbolizować brak umiary i skłonność do przesady tego znaku zodiaku.

Duchowe zwierzę Koziorożca

Koziorożec (22 grudnia - 19 stycznia)

Koziorożce to osoby dążące do uzyskania autorytetu, prestiżu i respektu, wytrwałe i wytrzymałe, a przy tym pracowite i sumienne. Symbolizujące ten znak kozica i koziorożec są więc idealnymi duchowymi przewodnikami, które symbolizuje te cechy. Odzwierciedlają także upór, który jest potrzebny do osiągania zamierzonych celów. Innymi duchowymi przewodnikami są niedźwiedzie, kruki, czy kopytne – konie, muły i wielbłądy.

Duchowe zwierzę Wodnika

Wodnik (20 stycznia - 18 lutego)

Niezależne i wolne niczym ptak – można powiedzieć, że jest t motto Wodników, które widoczne jest także w ich duchowych, zwierzęcych przewodnikach. Ich przekora i ekscentryczność objawia się w egzotycznych ptakach, które idealnie odwzorowują ich naturę. Świetnie dogadają się z papugami, których charakter odpowiada ich towarzyskości, ale również przekorze. Dobrym symbolem jego skrytości jest ptak o tej samej nazwie - wodnik, który czasem zalatuje do naszego kraju.

Duchowe zwierzę Ryb

Ryby (19 lutego - 20 marca)

Pełne współczucia, łagodności i czułości Ryby są silnie związane z dominującym je żywiołem. Ich otwartość na wszystko sprawia, że są niezwykle tolerancyjne, ale też bywa, że pozbawione hamulców. W jakich zwierzętach Ryby odnajdą swoich duchowych przewodników? Przede wszystkich w tych silnie związanych z wodą, tak więc ryb, tych, które żyją w ławicach i wspomagają swoim życiem inne gatunki. Będą to także wiekowe żółwie morskie, zwinne mewy, dystyngowane i pełne gracji łabędzie, ale też towarzyskie, choć często płochliwe konie.

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło zdjęcia głównego: Francesco Riccardo Iacomino/Getty Images

Pozostałe wiadomości