Newsy

Wolska na scenie Dzień Dobry TVN. Posłuchajcie jej nowego singla pt. "Mięta"

Newsy

Aktualizacja:

Patrycja Wolska to młoda wokalistka, multiinstrumentalistka, autorka tekstów i kompozytorka, która szturmem chce zdobyć polską scenę muzyczną. W Dzień Dobry TVN zaprezentowała utwór "Mięta". Jak wypadła?

Pasja Patrycji Wolskiej

Wolska już wieku zaledwie 3 lat zaczęła uczęszczać na pierwsze zajęcia teatralno-muzyczne. Cztery lata później grała już na skrzypcach, a rok później napisała pierwszą kompozycję. Dziś ma 20 lat i ponad 200 napisanych utworów, które czekają, by ujrzeć światło dzienne. W swoich piosenkach w języku polskim, angielskim, francuskim i hiszpańskim wykorzystuje ukulele, piano oraz gitarę. Szkoliła się w zakresie śpiewu klasycznego, a na swoim koncie ma występy na międzynarodowych konkursach w całej Europie.

- Piszę w notesach i używam ścieranego długopisu na wypadek gdybym chciała coś w tekście zmienić. Ale to rzadko się zdarza, bo piosenki po prostu ze mnie "wypływają" . Właściwie to dopiero teraz zaczęłam zgłębiać ten proces od teoretycznej strony rymów i rytmu. Wcześniej działałam całkowicie intuicyjnie - mówiła Patrycja Wolska w wywiadzie dla radiowej Czwórki.

Wolska w Dzień Dobry TVN

Debiutancki singiel Wolskiej pt. "Telefon", przygotowany wspólnie z młodym producentem, Piotrem Lewandowskim, ukazał się 18 marca 2021 roku. Potem słuchacze mogli poznać również utwór "Kaput!". Następnie światło dzienne ujrzała piosenka "Mięta" nagrana wspólnie z zespołem Plastic. Jest ona całkowicie autorska - wokalistka odpowiada zarówno za słowa, jak i muzykę.

Zobacz także:

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Sabina Zięba

Pozostałe wiadomości