Newsy

Ostatnie oficjalne zdjęcia królowej Elżbiety II. Fotografka: "Była bardzo słaba, ale uśmiechała się"

Newsy

Autor:
Diana
Ryściuk
Źródło:
Daily Mail/Plejada.pl
Królowa Elżbieta II

Świat żegna królową Elżbietę II, która zmarła w czwartek 8 września w wieku 96 lat. Na dwa dni przed odejściem wypełniała jeszcze swoje obowiązki i spotkała się z nową premier Liz Truss. To właśnie wtedy powstały ostatnie zdjęcia brytyjskiej monarchini. Ich autorka podzieliła się wspomnieniami z tego wydarzenia.

Ostatnie zdjęcie królowej Elżbiety II

Panująca blisko 70 lat królowa Wielkiej Brytanii po raz ostatni na fotografii uwieczniona została 6 września, podczas audycji z udziałem nowo wybranej premierki - Liz Truss. Spotkaniu kobiet piastujących najważniejsze funkcje brytyjskiej władzy towarzyszyła fotografka Jane Barlow z agencji Press Association. To właśnie ona jest autorką ostatnich zdjęć Elżbiety II.

Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat Źródło: Dzień Dobry TVN

Jane Barlow o ostatnich zdjęciach królowej

Fotografka w rozmowie z "Daily Mail" opowiedziała, jak wyglądało spotkanie z monarchinią, które miała okazję uwiecznić.

- Kiedy weszłam z sekretarzem prasowym królowej, była uśmiechnięta. Potem przeszła przez pokój i zajęła pozycję. Musieliśmy chwilę zaczekać na Liz Truss, więc w tym krótkim czasie [królowa] skomentowała pogodę. Zauważyła, jak ciemno było na zewnątrz. (...) Wydawała się być w bardzo dobrym nastroju. Oczywiście była bardzo słaba, ale uśmiechała się, posłała mi wiele uśmiechów. (...) Królowa przywitała premier z wielkim uśmiechem i w tym momencie zaczęłam kierować się do wyjścia (...). Naturalny moment, kiedy spojrzała do góry i się uśmiechnęła - mówiła Jane Barlow.

Ostatnie zdjęcie królowej Elżbiety II Źródło: Jane Barlow/Getty Images

Fotografka opublikowała ostatnie zdjęcie królowej Elżbiety II na swoim Instagramie. Wiele osób zmartwiła jej forma - była bardziej zgarbiona niż kiedykolwiek, a na jej dłoni zauważono niepokojący, siny odcień. Po śmierci monarchini pod zdjęciem pojawiło się wiele komentarzy wyrażających smutek i żałobę.

Zobacz specjalny raport tvn24: Nie żyje królowa Elżbieta II

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Diana Ryściuk

Źródło: Daily Mail/Plejada.pl

Źródło zdjęcia głównego: WPA Pool/Getty Images

Pozostałe wiadomości