Newsy

Bezradny ojciec poprosił o pomoc mundurowych, którzy zabezpieczali mecz. Policjanci ocalili życie 2-latka

Newsy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Policja.pl/Pomorska.pl
Policja

Nakielscy policjanci pomogli uratować życie 2-letniego chłopca. Gdy przerażony ojciec poprosił ich o pomoc, natychmiast skontaktowali się ze służbami medycznymi i przetransportowali malucha do szpitala. Jeden z funkcjonariuszy wykonał resuscytację, która przywróciła funkcje życiowe chłopca. 

Nakło nad Notecią. Policjanci uratowali 2-latka

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 31 lipca na Miejscu Obsługi Podróżnych w Łabiszynku. To właśnie tam swoją służbę pełnili nakielscy funkcjonariusze, którzy zabezpieczali przejazd kibiców. Jak się okazuje, to nie jedyne zadanie, z jakim musieli zmierzyć się tego dnia.

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

W godzinach popołudniowych do funkcjonariuszy podbiegł przerażony mężczyzna, który chwilę wcześniej wysiadł z volkswagena. - Prosił o pilną pomoc, gdyż jego syn stracił przytomność - wyjaśniła mł. asp. Zofia Wrzeszcz p.o. oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią.

Walka policjantów o życie 2-latka

2-letni chłopiec wymagał natychmiastowej interwencji lekarzy. Policjanci zabrali malucha do radiowozu i przekazali szczegóły sytuacji służbom medycznym. - Włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe i natychmiast ruszyli w kierunku szpitala w Żninie - przekazała Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy.

W trakcie przejazdu policjanci kontynuowali udzielenie pierwszej pomocy - sprawdzili tętno, udrożnili drogi oddechowe. Starszy sierżant Aleksander Wrzalik wykonywał resuscytację, dzięki czemu udało się przywrócić funkcje życiowe malucha. Chłopiec trafił pod opiekę lekarzy.

Czytaj także w tvn24: Był pijany, w nocy porwał go nurt Wisły. Uratowany "w ostatnim momencie"

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Policja.pl/Pomorska.pl

Źródło zdjęcia głównego: RobsonPL/Getty Images

Pozostałe wiadomości