Mecz Polska - Argentyna. Biało-czerwoni awansowali do 1/8 finału mundialu

Polska awansowała do 1/8 finału Mistrzostw Świata
Źródło: Dzień Dobry TVN
Drużyna biało-czerwonych podczas trzeciego meczu na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w Katarze zmierzyła się z Argentyną. Polacy przegrali z Argentyńczykami 0:2, ale mimo tej porażki wyszli z grupy.

Mundial 2022. Mecz Polska - Argentyna

Za polską drużyną trzeci mecz, tym razem z grupą z Argentyny. Wcześniejsze starcie z Meksykiem zakończyło się bezbramkowym remisem, a z Arabią Saudyjską wygraną 2:0. Spotkanie z drużyną Lionela Messiego decydowało o awansie do 1/8 finału mistrzostw świata. Biało-czerwonej ekipie pod wodzą Roberta Lewandowskiego do osiągnięcia tego celu wystarczył remis.

Sport to zdrowie

Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportu
Bieg po Nowe Życie. Wisła 2022. Wspieramy polską transplantologię
Bieg po Nowe Życie. Wisła 2022. Wspieramy polską transplantologię
Mistrzyni Europy w trójboju siłowym
Mistrzyni Europy w trójboju siłowym
Sup, wake, a może surfing? Czas na sporty wodne!
Sup, wake, a może surfing? Czas na sporty wodne!
Trening z taśmami dla każdego
Czy sportowcy powinni być wzorem do naśladowania?
Czy sportowcy powinni być wzorem do naśladowania?
Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?
Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?
Kanapowe ćwiczenia dla leniuszków
Trening kettlebell lifting

Mecz Polska – Argentyna rozpoczął się w Dosze o 20:00. O tej samej godzinie zabrzmiał pierwszy gwizdek w innym starciu w grupie C, gdzie Arabia Saudyjska zmierzyła się z Meksykiem.

Polska - Argentyna: skład drużyny

W skład polskiej drużyny weszli: Wojciech Szczęsny - Bartosz Bereszyński, Jakub Kiwior, Kamil Glik, Matty Cash - Piotr Zieliński, Grzegorz Krychowiak, Krystian Bielik, Przemysław Frankowski - Karol Świderski, Robert Lewandowski.

Mecz Polska - Argentyna - jaki wynik?

W pierwszej połowie meczu nie padła żadna bramka. W 39. minucie Wojciech Szczęsny obronił rzut karny, którego wykonawcą był Leo Messi. Tuż po przerwie, w 46. minucie, celnym strzałem popisał się Alexis MacAllister i Argentyna wyszła na prowadzenie. Na 2:0 podwyższył w 67. minucie Julian Alvarez i takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.

W rozgrywanym równocześnie meczu Meksyk pokonał Arabię Saudyjską 2:1. To oznacza, że Polska wychodzi z grupy C z drugiego miejsca. To pierwszy awans do fazy pucharowej MŚ od 1986 roku. W 1/8 finału nasi piłkarze zagrają z Francją.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło: eurosport.tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Pres Focus/x-news