mistrzostwa świata w piłce nożnej

  "To była szansa dla mnie, żeby pracować przy tak dużym evencie".

  PZPN oraz federacje piłkarskie Czech i Słowacji wydały oświadczenie, w którym potępiły rosyjską inwazję na Ukrainę oraz zapewniły, że ich reprezentacje nie wezmą udziału w zaplanowanych na 24 i 29 marca meczach barażowych w Moskwie. - Oczekujemy niezwłocznej reakcji FIFA i UEFA - czytamy w oficjalnym piśmie.

  "Piłkarski Puchar Świata na sprzedaż" to nowy film dokumentalny przedstawiający kontrowersyjne kulisy organizacji Mistrzostw Świata FIFA. Pojawi się 21 października na Player!

  Euro 2020 to nie tylko święto piłki nożnej, ale również moment, kiedy mamy okazję podziwiać przystojnych i wysportowanych futbolistów z całej Europy. Choć zawodnicy na murawie muszą mieć na sobie odpowiednie stroje ze swoimi numerami i nazwiskami, to już na profilach w mediach społecznościowych mogą sobie pozwolić na więcej swobody. Chętnie chwalą się wyrzeźbionymi sylwetkami, a fankom trudno oderwać od nich wzrok.

  Od 11 czerwca media na całym świecie żyją Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej 2020. Media nie pozostały obojętne także wobec partnerek piłkarzy. W sieci pojawiło się zestawienie 24. najpiękniejszych WAGs w Europie. Zaszczytne miejsce zdobyła także jedna z Polek. Kto?

  Dzisiaj o 17.00 polscy piłkarze rozegrają swój pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata. Ich rywalem będzie Senegal. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy astrolog Merkurję, aby zapytać, czy gwiazdy będą sprzyjały naszym kadrowiczom podczas dzisiejszego spotkania? I która drużyna wygra? Wyjdziemy z grupy?

  Podczas zgrupowania w Arłamowie Kamil Glik nabawił się urazu barku. Do kontuzji doszło w czasie gry w siatkonogę. Uraz może go wykluczyć z udziału w Mistrzostwach Świata w Rosji. Kiedy trener Nawałka podejmie w tej sprawie ostateczną decyzję? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN dziennikarza Pawła Wilkowicza. Nasz gość opowiedział również o innych piłkarskich kontuzjach, które powstały w dość absurdalnych okolicznościach. Jak podobał mu się wczorajszy mecz Polska - Chile?

  Pewnym swojego występu na Mundialu jest obecnie tylko jeden Polak - Szymon Marciniak, sędzia piłkarski. Mistrzostwa świata w piłce nożnej w Rosji będą pierwszą tego typu imprezą z wideo weryfikacją. Czy sędzia jest zadowolony z takiego systemu? Czy to nie odbierze mu pracy? O tym, które drużyny będzie sędziował, Pan Szymon dowie się dopiero kila dni przed mundialem. Jak przygotowuje się do swojej pracy? Szymon Marciniak sędziował do tej pory największe gwiazdy piłkarskiego świata takie jak Cristiano Ronaldo czy Lionel Messi. Czy wielkie nazwiska robią jeszcze na nim wrażenie? Z sędzią spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.

  Od poniedziałku trwa zgrupowanie polskich piłkarzy nożnych, którzy szykują się do kolejnych meczów eliminacyjnych do Mistrzostw Świata. Pierwszy odbędzie się w najbliższą sobotę, a drugi - we wtorek. Z Kamilem Grosickim spotkała się z Agnieszka Rylik, aby zapytać o formę i nastroje kadrowiczów. Czy czują presję po remisie z Kazachstanem?

  Cała Polska szalała z radości, kiedy kadra Antoniego Piechniczka strzelała bramki podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Wówczas, w meczu o trzecie miejsce Polacy pokonali Francję 3:2. W Dzień Dobry TVN z trenerem Piechniczkiem wspominaliśmy wielki sukces jego kadry. Nasz gość opowiedział nam również o początkach swojej kariery zawodniczej, rodzinie i dresie, który przyniósł mu wiele szczęścia. Czy - według niego - obecna kadra Polski jest w stanie powtórzyć sukces jego drużyny?

  Polscy lekarze, grający w Medyku Zabrze zdobyli mistrzostwo świata w piłce nożnej. W czym tkwi tajemnica ich sukcesu? Z którą drużyną najtrudniej było wygrać podczas mistrzostw? Czy w drużynie grają pacjenci? Wiedza lekarska pomaga, czy przeszkadza im na boisku? Jak często zmienia się skład ich drużyny? W Dzień Dobry TVN gościliśmy kapitana drużyny kardiologa dr Damiana Kaweckiego, fizjoterapeutę Roberta Wolniewicza i stomatologa Konrada Korniluka.