Newsy

"Miszczowie parkowania" w akcji. Straż miejska publikuje najlepsze zdjęcia i filmy

Newsy

Aktualizacja:

Żeby znaleźć odpowiednie miejsce w mieście do parkowania, przydają się niekiedy umiejętności detektywistyczne Sherlocka Holmesa i cierpliwość Dalajlamy. Niektórym tego brakuje, przez co zdarzają się spektakularne i niefortunne postoje samochodów. Straż miejska w Gliwicach wpadła na pomysł, jak tego uniknąć. Prowadzi na swoim fanpage'u plebiscyt "Miszczowie parkowania".

Trudności w parkowaniu

Im większe miasto, tym większy problem z parkowaniem. W Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu najczęściej w Polsce zgłaszane są nieprawidłowe postoje samochodów. W samej stolicy Polski takich zgłoszeń jest jednak o ponad 25 proc. więcej niż w stolicach Dolnego Śląska i Wielkopolski razem wziętych.

Ale i w Gliwicach władze borykają się z tym problemem. Straż miejska zauważyła jednak, że w Internecie bardzo popularne są filmy z udziałem kierowców, którzy dość niefortunnie zatrzymali swój pojazd i postanowiła to wykorzystać.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że liczba polubień tych filmów jest dość znaczna. Postanowiliśmy to również wykorzystać, no i publikujemy te nasze mandaty właśnie "Miszcza parkowania" . Też zachęcamy mieszkańców do tego, żeby pośmiali się czasem wspólnie z nami - powiedział w Dzień Dobry TVN Rafał Bogdoł ze Straży Miejskiej w Gliwicach.

"Miszczowie parkowania" w Gliwicach

Bazując na danych ze strony rankomat.pl, wśród 10. najczęściej źle zaparkowanych samochodów przodują właściciele samochodów marki Volkswagen (15,6%), Renault (11,7%) i Opel (11,1%). Na drugim biegunie znalazły się marki Audi (7,1%), Fiat (7,5%) oraz Skoda (8,4%).

- To są dla nas takie kwiatuszki, które powodują, że chcemy się tym dzielić, chcemy to pokazać mieszkańcom, internautom. Chcemy, żeby razem z nami uśmiechnęli się do tych zdjęć, żeby przestrzec przed sankcjami - mówił funkcjonariusz.

Przynosi to pozytywny skutek. Humorystyczny charakter powoduje, że publikacje zdobywają popularność, a akcja ma efekt prewencyjny.

- Laureaci konkursu "Miszczowie parkowania" zostaną uhonorowani przez nas złotym, srebrnym i brązowym laurem mandatu internetowego na naszym profilu facebookowym , natomiast celem tej integracji są tak naprawdę głosujący. To humorystyczne podejście do tej akcji spowodowało duże zainteresowanie wśród internautów - dodał Rafał Bogdoł.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Bartek Bandoła

Pozostałe wiadomości