manewr parkowania

    manewr parkowania

    Żeby znaleźć odpowiednie miejsce w mieście do parkowania, przydają się niekiedy umiejętności detektywistyczne Sherlocka Holmesa i cierpliwość Dalajlamy. Niektórym tego brakuje, przez co zdarzają się spektakularne i niefortunne postoje samochodów. Straż miejska w Gliwicach wpadła na pomysł, jak tego uniknąć. Prowadzi na swoim fanpage'u plebiscyt "Miszczowie parkowania".

    Wystarczy spojrzeć na jakikolwiek parking, aby dojść do wniosku, że wielu kierowców ma problem z prawidłowym parkowaniem. Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak pod czujnym okiem specjalisty Kuby Bielaka z TVN Turbo wykonał manewr parkowania w przód i tył. Jak mu poszło? Czy potrafił prawidłowo zaparkować za pierwszym razem?

    Podobno manewr parkowania sprawia nam niemałe trudności. Dlaczego? Kto parkuje lepiej - kobiety czy mężczyźni? Co mówi o nas sposób parkowania samochodu? O tym jak parkować, by nie przeszkadzać innym, w Dzień Dobry TVN powiedział Jacek Grunt-Mejer, psycholog transportu, doktorant na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.