parkowanie

  parkowanie

  Żeby znaleźć odpowiednie miejsce w mieście do parkowania, przydają się niekiedy umiejętności detektywistyczne Sherlocka Holmesa i cierpliwość Dalajlamy. Niektórym tego brakuje, przez co zdarzają się spektakularne i niefortunne postoje samochodów. Straż miejska w Gliwicach wpadła na pomysł, jak tego uniknąć. Prowadzi na swoim fanpage'u plebiscyt "Miszczowie parkowania".

  Opłata administracyjna za odholowanie samochodu to 470 złotych. Do tej kwoty należy doliczyć mandat za popełnione wykroczenie i opłatę za postój na parkingu, na który auto zostanie odstawione. Złe parkowanie to droga sprawa. Dlaczego więc Polacy ciągle wykazują się ułańską fantazją w tej kwestii? Czy to dlatego, że zwyczajnie nie mamy gdzie parkować? Kto parkuje gorzej: kobiety czy mężczyźni? O absurdach z polskich parkingów i chodników w Dzień Dobry TVN mówili: współprowadzący program "Absurdy drogowe" w TVN Turbo Kamil Jaśkowski oraz Adrian Furgajski z zespołu doradców gospodarczych TOR.

  Wystarczy spojrzeć na jakikolwiek parking, aby dojść do wniosku, że wielu kierowców ma problem z prawidłowym parkowaniem. Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak pod czujnym okiem specjalisty Kuby Bielaka z TVN Turbo wykonał manewr parkowania w przód i tył. Jak mu poszło? Czy potrafił prawidłowo zaparkować za pierwszym razem?

  Podobno manewr parkowania sprawia nam niemałe trudności. Dlaczego? Kto parkuje lepiej - kobiety czy mężczyźni? Co mówi o nas sposób parkowania samochodu? O tym jak parkować, by nie przeszkadzać innym, w Dzień Dobry TVN powiedział Jacek Grunt-Mejer, psycholog transportu, doktorant na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

  Robin Hood, jak każdy wie, to mityczna postać, która zabierała bogatym, a dawała biednym. Są w Polsce tacy naśladowcy tej postaci, którzy odbierają miastu, a dają mieszkańcom. Skąd jednak założenie, że osoby które nie płacą za parkowanie to osoby biedne a nie cwane?