Zastawianie chodnika, zajmowanie miejsc przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością, czy nieuzasadnione włączanie świateł awaryjnych. O patoparkowaniu opowiedział w Dzień Dobry TVN Szymon Nieradka - współautor strony "Stop Cham Szczecin" oraz serwisu "Uprzejmie donoszę". Czy istnieje skuteczna metoda na kłopotliwych kierowców?
Choć miliony Polek i Polaków poruszają się każdego dnia samochodami po miastach, nie zawsze mają gdzie zaparkować. Z czego to wynika? Co powinno się zmienić w zakresie kar za złe parkowanie?
Pomysły turystów nad polskim morzem potrafią zaskoczyć.
Kuba urodził się bez jednego płuca i nawet najmniejszy wysiłek fizyczny go wykańcza. Do niedawna jego mama mogła parkować na miejscach dla niepełnosprawnych, prawo to jednak cofnięto. Dlaczego?
Zdewastowane skwery i chodniki, wszechobecne słupki i masa bezkarnych kierowców parkujących, gdzie popadnie. Podczas gdy większość z nas bezradnie rozkłada ręce, Szymon Nieradka postanowił z tym walczyć. O swojej misji opowiedział w programie Dzień Dobry Wakacje oraz reportażu "Uwagi!", który będzie można zobaczyć dziś o 19:45.
Turyści, którzy wybierają do Zakopanego samochodem, muszą się liczyć z utrudnieniami. Na tamtejszych ulicach pojawiły się pomarańczowe koperty. To wyznaczone przez władze miasta miejsca postojowe przeznaczone tylko i wyłącznie dla mieszkańców Zakopanego. Dlaczego zdecydowano się na taki ruch?
W bloku pana Tomasza można parkować samochód elektryczny w garażu podziemnym, ale nie można zainstalować ładowarki. Mężczyzna skierował do sądu pozew przeciwko wspólnocie mieszkaniowej. To pierwsza tego typu sprawa, ale podobnych może być coraz więcej.
"Okazuje się, że stwarzamy zagrożenie".
Ministerstwo Infrastruktury wyjaśnia.
Mieszkańcy Mokotowa i Saskiej Kępy mają dość patoparkowania. Nie mogą wyjechać z osiedla, przejść z wózkiem po chodniku. - Co na to straż miejska? - zapytał Piotr Wojtasik, reporter Dzień Dobry TVN.
W wielu autach możliwe jest włączenie dodatkowej funkcji, która ułatwia parkowanie. Na joysticku sterującym lusterkami powinien znaleźć się dodatkowy symbol, który świadczy o tym, że samochód ma taką opcję. Jak ją włączyć? Jak pomaga w parkowaniu?
Kolejny raz robisz kółko wokół sklepu, bloku lub biurowca? Masz dość wiecznego szukania miejsca parkingowego? Firma Emitel postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom kierowców i ułatwić im jazdę po mieście. Parkowanie nigdy nie było tak łatwe jak teraz.
Bardzo często kierowcy samochodów nie zwracają uwagi na innych uczestników ruchu drogowego i "pakują" się swoimi autami tam, gdzie nie powinni. Z takimi kierowcami walczą społecznicy - Kodżak, Mądraliński oraz Kubą Czajkowskim ze stowarzyszenia "Miasto jest nasze" i "Święte Krowy Warszawskie".
Żeby znaleźć odpowiednie miejsce w mieście do parkowania, przydają się niekiedy umiejętności detektywistyczne Sherlocka Holmesa i cierpliwość Dalajlamy. Niektórym tego brakuje, przez co zdarzają się spektakularne i niefortunne postoje samochodów. Straż miejska w Gliwicach wpadła na pomysł, jak tego uniknąć. Prowadzi na swoim fanpage'u plebiscyt "Miszczowie parkowania".
Parkowanie w Warszawie. Od 7 września w stolicy obowiązuje rozszerzona strefa płatnego parkowania. Zostają też wprowadzone wyższe opłaty za brak biletu. Kara będzie surowa, bo aż 5 razy większa niż dotychczas.
Opłata administracyjna za odholowanie samochodu to 470 złotych. Do tej kwoty należy doliczyć mandat za popełnione wykroczenie i opłatę za postój na parkingu, na który auto zostanie odstawione. Złe parkowanie to droga sprawa. Dlaczego więc Polacy ciągle wykazują się ułańską fantazją w tej kwestii? Czy to dlatego, że zwyczajnie nie mamy gdzie parkować? Kto parkuje gorzej: kobiety czy mężczyźni? O absurdach z polskich parkingów i chodników w Dzień Dobry TVN mówili: współprowadzący program "Absurdy drogowe" w TVN Turbo Kamil Jaśkowski oraz Adrian Furgajski z zespołu doradców gospodarczych TOR.
Wystarczy spojrzeć na jakikolwiek parking, aby dojść do wniosku, że wielu kierowców ma problem z prawidłowym parkowaniem. Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak pod czujnym okiem specjalisty Kuby Bielaka z TVN Turbo wykonał manewr parkowania w przód i tył. Jak mu poszło? Czy potrafił prawidłowo zaparkować za pierwszym razem?
Podobno manewr parkowania sprawia nam niemałe trudności. Dlaczego? Kto parkuje lepiej - kobiety czy mężczyźni? Co mówi o nas sposób parkowania samochodu? O tym jak parkować, by nie przeszkadzać innym, w Dzień Dobry TVN powiedział Jacek Grunt-Mejer, psycholog transportu, doktorant na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Robin Hood, jak każdy wie, to mityczna postać, która zabierała bogatym, a dawała biednym. Są w Polsce tacy naśladowcy tej postaci, którzy odbierają miastu, a dają mieszkańcom. Skąd jednak założenie, że osoby które nie płacą za parkowanie to osoby biedne a nie cwane?