Newsy

Milionerzy. Pytanie o Depeche Mode warte 250 tysięcy złotych

Newsy

Aktualizacja:
Autor:
Adam
Barabasz
Emil Witczak w "Milionerach"

W 508. odcinku "Milionerów" walkę o tytułową stawkę kontynuował Emil Witczak. Na jego drodze do bogactwa pojawiło się pytanie z zakresu muzyki rozrywkowej: w jakim mieście założono zespół Depeche Mode? Czy uczestnik programu poradził sobie z tym zadaniem?

Milionerzy. W jakim mieście założono zespół Depeche Mode?

Emil Witczak rozpoczął odcinek, mając już na koncie 125 tys. złotych. Na widowni dzielnie wspierała go narzeczona. Odpowiedź na pierwsze pytanie, które usłyszał tego wieczoru była warta aż ćwierć miliona złotych i dotyczyła zespołu Depeche Mode.

Z jakiego miasta depesz wysłał depeszę, jeśli jest to miejsce, w którym założono jego ulubiony zespół?

  • a) Leicester
  • b) Basildonu
  • c) Londynu
  • d) Exeter
Pan Jacek - najnowszy polski milioner
Pan Jacek - najnowszy polski milioner Źródło: Dzień Dobry TVN

Zawodnik postanowił skorzystać z pomocy przyjaciela, jednak Paweł, który został poproszony o wsparcie, przyznał, że nie zna odpowiedzi na to pytanie. W związku z tym Emil zdecydował się na zakończenie gry, zabierając ze sobą 125 tys. złotych. Gdyby zaryzykował, obstawiając odpowiedź "d", wróciłby do domu z gwarantowaną kwotą 40 tys. złotych, ponieważ poprawną odpowiedzią jest Basildon.

"Milionerzy" odc. 508

Wraz z decyzją uczestnika, zwolniło się miejsce na przeciwko Huberta Urbańskiego. Sześć osób zawalczyło o możliwość zdobycia szansy na milion złotych. Musiały one przyporządkować obrazy do ich autorów: "Straż nocna" - Rembrant, "Dwie Fridy"- Khalo, "Błękitne tancerki" - Degas oraz "Sąd ostateczny" - Bosh. Poprawnie zadanie rozwiązała jedynie połowa kandydatów do miliona, a najszybszy z nich był Marcin Wojciechowski, prawnik pracujący w korporacji finansowej.

Marzący o pieniądzach na budowę domu zawodnik dobrnął do pytania za 20 tys., kiedy zabrzmiał sygnał końcowy odcinka. W kolejnym - bez żadnego koła ratunkowego - będzie walczył o sześciocyfrową kwotę.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Player.pl

Pozostałe wiadomości