Milionerzy: Ile budynków tworzyło kompleks World Trade Center? Pytanie, które kosztowało dwa koła ratunkowe

Milionerzy. Pytanie o WTC
Fot. player.pl
Ile budynków tworzyło kompleks World Trade Center, zanim runęły dwa najsłynniejsze, czyli Twin Towers? – takie pytanie w Milionerach usłyszał Kamil z Gdańska. Gracz użył dwóch kół ratunkowych, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Kamil Majewski z Gdańska zmierzył się z pytaniami w grze o milion. Początki były proste, jednak przy pytaniu za 5000 zł pojawiły się problemy. Kamil musiał skorzystać z pomocy. Najpierw wybrał koło ratunkowe: pół na pół, ale po odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi, nadal nie był przekonany co do odpowiedzi. Zdecydował się na drugie koło: pomoc publiczności, która nieco rozwiała jego wątpliwości. Czy znasz odpowiedź na to pytanie:

Ile budynków tworzyło kompleks World Trade Center, zanim runęły dwa najsłynniejsze, czyli Twin Towers?

Kamil szybko poprosił o koło ratunkowe: pół na pół. Po odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi pozostały C: 7 i D:2. Uczestnik już prawie udzielił odpowiedzi, jednak w ostatniej chwili się wycofał i zdecydował się poprosić o pomoc publiczność, która w znacznej większości, bo aż w 68 proc., wskazała na odpowiedź C:7. Kamil poszedł za tą podpowiedzią i zaznaczył C: 7

Zaufam publiczności i poproszę ostatecznie zaznaczenie odpowiedzi C. Ostatecznie

- zdecydował.

Chciałem Ci powiedzieć że… to jest poprawna odpowiedź!

- podsumował Hubert.

A droga do trudnego pytania za 5000 zł była następująca - najpierw Kamil otrzymał pytanie za 500 zł:

Kto nie poda na psy?

Prawidłowa odpowiedź to C: prąd.

Później padło pytanie za 1000 zł:

Które wyposażone jest w hydrostat i przeciwwagę?

Po bardzo krótkim namyśle, Kamil zdecydował się na odpowiedź D: pralka automatyczna – to była dobra decyzja, bo to prawidłowa odpowiedź. Dzięki temu, Kamil zapewnił sobie gwarantowany 1000 zł.

>>> Zobacz też: Domowe sposoby na odbarwienie ubrania

Kolejne pytanie, za 2000 zł, z dziedziny sportu:

Gdy piłkarze stają w kręgu i podają sobie piłkę tak, żeby nie przejął jej zawodnik stojący w środku, to grają:

Kamil przypuszczał, że zna odpowiedź na to pytanie jeszcze przed pojawieniem się proponowanych odpowiedzi. Z pewnością zaznaczył odpowiedź C: w dziada – i okazało się, że to jest poprawna odpowiedź.

W następnej kolejności pojawiło się wspominane już pytanie za 5000 zł. Ostatecznie Kamilowi udało się wskazać prawidłową odpowiedź, ale czas programu się skończył. Dalszą walkę w drodze do miliona Kamil stoczy w następnym odcinku. 

Zobacz film: Żaneta Auler o swoim życiu w Stanach Zjednoczonych. Źródło: Dzień Dobry TVN

Autor: Bernadetta Jeleń

podziel się:

Pozostałe wiadomości