Newsy

Nowy singiel Męskie Granie Orkiestra 2021. Czy klip "I Ciebie też, bardzo" stanie się hitem, jak poprzednie teledyski?

Newsy

Aktualizacja:
EyeEmFabian Krause/EyeEm/Getty Images

W środę 30 czerwca, chwilę po 12.00 miała miejsce premiera hymnu trasy Męskie Granie 2021. Jest to singiel pod tytułem "I Ciebie też, bardzo" w wykonaniu Męskie Granie Orkiestra 2021. Tegoroczny zespół tworzą Dawid Podsiadło, Daria Zawiałow i Vito Bambino. Do piosenki nakręcono pierwszy na świecie teledysk w pełni zrealizowany z pokładu drona FPV (First Person View) oraz kamery RED Komodo.

Męskie Granie 2021 – skład orkiestry i autorzy hymnu

Daria Zawiałow była częścią orkiestry mającej występować w 2020 r., z którą również pojawi się na czterech koncertach w sierpniu. Dawid Podsiadło również już wcześniej był członkiem orkiestr Męskiego Grania – wykonywał single "Elektryczny", "Wataha" oraz "Początek", który został wyświetlony na YouTube już ponad 120 milionów razy. Vito Bambino rozpoczyna swoją przygodę z orkiestrą Męskiego Grania. Wpływ na to miała jego ostatnia solowa płyta oraz działalność w ramach zespołu Bitamina. Poza tym jego liczne kooperacje muzyczne cieszą się dużą popularnością.

Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło i Vito Bambino są autorami słów do singla trasy na rok 2021. Skomponowali go Bartosz Dziedzic i Aleksander Krzyżanowski. "I Ciebie też, bardzo" będzie można usłyszeć w sierpniu na sobotnich koncertach w ramach trasy Męskie Granie. Na scenie Męskie Granie Orkiestra 2021 wystąpią: Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło, Vito Bambino, Marcin Macuk, Łukasz Moskal, Olek Świerkot, Agim Dżeljilji oraz Piotr Rubik.

Teledysk do hymnu Męskiego Grania "I Ciebie też, bardzo"

Teledysk do utworu został jako pierwszy na świecie, w pełni zrealizowany z pokładu drona FPV (First Person View) oraz kamery RED Komodo. Twórcy chcieli uzyskać wrażenie mastershota w trakcie trwania całego utworu.

Za pomysł i realizację teledysku odpowiedzialni są MYK_collective - twórcy kultowego już klipu do utworu "Początek". Zdjęcia kręcone były w Łódzkim Centrum Nauki i Techniki EC1, dzięki uprzejmości Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Trasa Męskie Granie 2021

Najpopularniejsza polska trasa koncertowa – Męskie Granie – powróciła po rocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. W te wakacje, w związku z ograniczeniami pandemicznymi, artyści zagrają w czterech miastach, a koncerty odbędą się w piątki i soboty.

Podczas każdego z wydarzeń odbędą się cztery solowe koncerty, a zwieńczeniem każdego wieczoru będzie wspólny występ Męskie Granie Orkiestra. W tym roku wyjątkowo regularne koncerty zagrają aż dwie orkiestry – drugą jest Męskie Granie Orkiestra 2020, która rok temu, ze względu na pandemię, wystąpiła tylko podczas streamowanego koncertu w Żywcu. To oznacza, że w piątki będzie można usłyszeć Męskie Granie Orkiestra 2020 w składzie: Daria Zawiałow, król, Igo, Kasia Piszek, Piotr Rubik, Jakub Wojtas, Thomas Fietz, Michał Kush, Monika Muc oraz Arek Kopera. W soboty przed publicznością zaprezentuje się natomiast Męskie Granie Orkiestra 2021 w składzie Podsiadło, Zawiałow, Bambino.

Męskie Granie 2021 – line-up:

  • 6 sierpnia – Kraków, Muzeum Lotnictwa: Męskie Granie Orkiestra 2020, Dawid Podsiadło, król, Jarecki, Bluszcz
  • 7 sierpnia – Kraków, Muzeum Lotnictwa: Męskie Granie Orkiestra 2021, ØRGANEK, Daria Zawiałow, BAASCH, WaluśKraksaKryzys
  • 13 sierpnia – Warszawa, Tor Służewiec: Męskie Granie Orkiestra 2020, Artur Rojek, król, Kasia Lins, Niemoc + goście
  • 14 sierpnia – Warszawa, Tor Służewiec: Męskie Granie Orkiestra 2021, BRODKA, RALPH KAMINSKI, Zdechły Osa, Shyness!
  • 20 sierpnia – Poznań, Park Cytadela: Męskie Granie Orkiestra 2020, ZALEWSKI, Maria Peszek, Vito Bambino, Kaśka Sochacka
  • 21 sierpnia – Poznań, Park Cytadela: Męskie Granie Orkiestra 2021, ØRGANEK, król, Muchy, BAASCH
  • 27 sierpnia – Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem: Męskie Granie Orkiestra 2020, Dawid Podsiadło, Kwiat Jabłoni, WaluśKraksaKryzys, Bluszcz
  • 28 sierpnia – Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem: Męskie Granie Orkiestra 2021, ZALEWSKI, RALPH KAMINSKI, Natalia Przybysz, Kaśka Sochacka

Zobacz też:

Open'er Park zamiast Open'er Festival 2021. Co to za projekt i kto wystąpi?

Audioriver odwołany. Co z Pol'and'rock, Orange Warsaw, Open'er i innymi festiwalami? Gdzie i kiedy się odbędą?

Gwiazdy i organizatorzy festiwali ogłaszają letnie koncerty. Kto i gdzie zagra?

Zobacz video:

Autor: Diana Ryściuk

Źródło: sonymusic.pl

Źródło zdjęcia głównego: EyeEm

Pozostałe wiadomości