Newsy

Mistrzyni świata w judo padła ofiarą napaści. Jako oprawcę wskazała swojego partnera i trenera

Newsy

Autor:
Oskar
Netkowski
5m3photos/Getty Images Margaux Pinot wynzała, że została ciężko pobita

Margaux Pinot zdobyła się na wyzwanie, że padła ofiarą brutalnej napaści. Sprawcą incydentu ma być Alain Schmitt - jej partner i trener zarazem. Mistrzyni świata w judo opisała w mediach społecznościowych, przez co przeszła. Sąd uznał, że nie ma dowodów na winę mężczyzny i polecił wypuścić go na wolność.

Margaux Pinot padła ofiarą napaści

Margaux Pinot dobrze znana jest w świecie sportu. Na koncie ma mnóstwo sukcesów w judo - dwukrotnie zostawała mistrzynią świata, dwukrotnie mistrzynią Europy, złotą medalistką igrzysk olimpijskich oraz brązową medalistką uniwersjady.

Sportsmenka przerwała milczenie i wyznała publicznie, że w miniony weekend padła ofiarą brutalnej napaści. Według jej relacji sprawcą był jej partner i trener. Do brutalnego zdarzenia miało dojść w mieszkaniu w Blanc-Mesnil.

Jej przerażenie i poczucie niesprawiedliwości rośnie, ponieważ Alain Schmitt, który miał ją katować, wyszedł na wolność. Sąd tłumaczył to brakiem dowodów na stosowanie przemocy.

Margaux Pinot: "Myślałam, że umieram"

Francuzka ze szczegółami opowiedziała o dramacie, jaki przeszła. W wyniku pobicia odniosła kilka obrażeń, w tym złamania nosa. Przez tak doznane kontuzje musi odbyć przynajmniej 10 dni rekonwalescencji, a przez ten czas całkowicie zaniechać pracy.

- Byłam obrażana i bita, kilka razy uderzyłam głową o ziemię. I w końcu byłam też duszona. Myślałam, że umieram. Udało mi się uciec do sąsiadów, którzy udzielili mi schronienia i natychmiast wezwali policję- - czytamy we wpisie 27-latki na Instagramie.

- Jak można tak oszczerczo go bronić, w świetle odniesionych przeze mnie ran i krwi rozlanej na podłodze mojego mieszkania? Czego brakowało? Może mojej śmierci na końcu? Prawdopodobnie uratowało mnie judo. Łączę się z myślami z tymi, którzy nie mogą powiedzieć tego samego - oświadczyła Margaux.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: 5m3photos/Getty Images

Pozostałe wiadomości