Newsy

Samochód potrącił 5-latka na rowerku biegowym, dziecko wjechało prosto pod koła. Nagranie jest przerażające

Newsy

Paul Biris/Getty Images

Do dramatycznie wyglądającego zdarzenia doszło w Lublinie. 5-latek był na spacerze z mamą i dziadkiem, poruszał się na rowerku biegowym. Nagle zjechał na jezdnię wprost pod koła samochodu. Policja publikuje nagranie i wyjaśnia okoliczności wypadku.

Lublin. 5-latek potrącony przez samochód

Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu miejskiego, a wideo, ku przestrodze, opublikowano na stronie internetowej Dolnośląskiej Policji.

Widać na nim, jak dziecko na rowerku biegowym pojawia się pod kołami samochodu, po wyłonieniu się spośród zaparkowanych na parkingu przy ulicy samochodów. Wpadło wprost pod koła nadjeżdżającego auta. Kierowca nie miał szans na reakcję.

5-latek został przewieziony do szpitala w Legnicy, tam przeszedł szczegółowe badania. Na szczęście, jego życiu nic nie zagraża.

Wrocław: policja bada okoliczności wypadku z udziałem 5-latka na rowerku

- Na szczęście kierujący samochodem bardzo szybko się zatrzymuje, on również udziela pomocy temu małemu chłopczykowi. Będziemy sprawdzać wszystkie okoliczności, jak do tego wypadku doszło, bo ten monitoring to jest tylko część materiału dowodowego w tej sprawie . Nie przesądzamy oczywiście na tym etapie postępowania, kto tutaj jest winny, kto ponosi odpowiedzialność – wyjaśnia Wojciech Jabłoński z policji we Wrocławiu.

Policja apeluje o nadzór nad dziećmi

Dolnośląska Policja opublikowała w sieci apel z prośbą o zwracanie szczególnej uwagi na dzieci w czasie spacerów przy ulicach.

- Czasem chwila nieostrożności może doprowadzić do nieszczęścia i mieć tragiczne skutki. Bardzo ważne jest tłumaczenie maluchom zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, aby w przyszłości uniknąć takich skrajnie niebezpiecznych sytuacji – czytamy.

Zobacz wideo: Dwie dziewczynki w ciężkim stanie po wypadku na placu zabaw. Jest postępowanie prokuratury

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

Źródło: Dolnośląska Policja, x-news

Pozostałe wiadomości