Newsy

Zostawili bałagan w domku letniskowym. "Niestety ludzie uważają, że jak płacą, to mogą świnić"

Newsy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
Facebook.com
Krynica Morska

Na facebookowej stronie Krynicy Morskiej zostało pokazane, co pozostawili po sobie urlopowicze w domku letniskowym. Sterta brudnych naczyń, wysypujące się śmieci z szafki - to wierzchołek góry lodowej. W komentarzach rozpętała się burza.

Wybierając się na wczasy nad morzem, dokładnie przeglądamy oferty, by znaleźć ładny, czysty pokój i najlepiej w rozsądnej cenie. Pytamy rodzinę i znajomych, czy mogliby coś polecić, czytamy opinie w Internecie na temat danego hotelu czy prywatnej kwatery. Natomiast gospodarze takiej możliwości nie mają. Przyjmując rezerwację, tak naprawdę nie wiedzą, kto będzie korzystał z ich usług. A szkoda - bo jak się okazuje, goście oczekują wiele, a w zamian (niekiedy) pozostawiają po sobie bałagan i niesmak.

Zobacz wideo: Podróże

Podróże po świecie

Podróż marzeń do Namibii
Podróż marzeń do Namibii Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Krynica Morska. Goście zostawili po sobie bałagan

Na facebookowej stronie Krynicy Morskiej zostały opublikowane zdjęcia dokumentujące, w jakim stanie rodzina z trójką dzieci pozostawiła domek letniskowy. Wysypujące się śmieci z szafki, puste opakowania na podłodze, sterta brudnych naczyń w zlewie - tak w skrócie można to opisać.

Niestety nie wszyscy goście wiedzą, jak się zachować

W komentarzach pod postem internauci zaczęli dzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami na temat wakacyjnego wynajmu oraz współczuć gospodyni, bądź gospodarzowi. - "Niestety ludzie uważają, że jak płacą, to mogą świnić", "Niestety. U nas też nie był to idealny sezon. Nie wiem, jak można zostawić coś takiego po sobie", "Lenie i tyle. Zawsze zostawiamy domek w takim stanie, w jakim go zastaliśmy. Zawsze sprzątamy po sobie", "U nas gospodyni zrobiła szerokie oczy, jak poprosiliśmy o odkurzacz, bo piachu nanieśliśmy z plaży.... Fakt takie coś winno być piętnowane.... Powinna być jakaś baza danych dla właścicieli kwater, aby takie osoby tam wpisywać jako ostrzeżenie" - czytamy.

Wczasowicze nie sprzątają?

Jest i druga strona medalu. Część internautów stanęła w obronie gości. - "Absolutnie nie chcę robić za adwokata diabła i bronić ludzi, którzy zostawiają po sobie bajzel, ale na litość, jak się prowadzi hotel, to się trzeba liczyć z tym, że nie wszyscy po sobie sprzątają", "Bez przesady... Bałagan zostawili, ale nie ma aż takiego syfu i zniszczeń. Za coś w końcu bierzecie te kilka stówek za noc, więc nie marudzić tylko zakasać rękawy i sprzątać", "Za tak wygórowane ceny kwater trudno wymagać, aby wczasowicze bawili się w sprzątanie", "W takim razie, za co właściciel domku bierze w sezonie 1 tys. zł za dobę? Skoro nie może potem nawet posprzątać?" - napisali.

Zobacz wideo: Wakacje jesienią

Wakacje jesienią
Wakacje jesienią Źródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: Facebook.com

Źródło zdjęcia głównego: PATSTOCK/Getty Images/Facebook.com

Pozostałe wiadomości