Wakacyjne gafy Polaków. Do jakich niezręczności przyznają się turyści znad Wisły?

Mężczyzna skaczący do basenu z dmuchanym kołem do pływania.
Wakacyjne gafy Polaków
Źródło: mihailomilovanovic/Getty Images
Z nadejściem wakacji wiele osób pragnie zapomnieć o natłoku codziennych obowiązków i cieszyć się zasłużoną beztroską. Nieokiełznane poczucie swobody w trakcie urlopu może jednak prowadzić do łamania zasad dobrego wychowania. Nadużywanie alkoholu i wszczynanie awantur to zaledwie część praktyk, do których przyznają się polscy turyści. Jakich gaf wstydzimy się najbardziej?

Wakacyjne gafy Polaków

Wakacyjny wypoczynek z powodzeniem można potraktować jak nagrodę, którą przyznajemy sobie za miesiące wypełnione pracą, nauką i domowymi obowiązkami. Nie dziwi zatem fakt, że czas spędzony w nadmorskim kurorcie czy górskiej miejscowości zwykle wiąże się z zabawą i swobodą. Niestety coraz więcej turystów przekuwa wakacyjną beztroskę w powody do wstydu. Świadczą o tym wyniki badania "Zwyczaje urlopowe Polaków - lato 2022".

Lato

Kiedy planować urlop
Źródło: Dzień Dobry TVN
Jakie będzie lato w tym roku?
Jakie będzie lato w tym roku?
Zaplanuj wakacje dziecka w przedszkolu
Zaplanuj wakacje dziecka w przedszkolu
Wakacje w tym roku droższe o średnio 20%
Wakacje w tym roku droższe o średnio 20%
Front blond - trend lata 2022
Front blond - trend lata 2022
Zadbaj o swoje stopy na lato
Zadbaj o swoje stopy na lato
Makijaż na lato
Makijaż na lato

Na pytania przygotowane przez serwis Prezentmarzeń odpowiedziało 1237 respondentów. Dzięki temu udało się wyróżnić największe gafy popełniane przez Polaków w trakcie wakacyjnych wyjazdów. Co ciekawe, 11% ankietowanych zauważyło, że z powodu niechlubnych zachowań rodaków w czasie pobytu w zagranicznych kurortach lepiej nie przyznawać się do swojego pochodzenia.

Jakie gafy popełniamy na urlopie?

Na szczycie zestawienia wstydliwych praktyk urlopowych znalazło się nakładanie zbyt dużej porcji jedzenia podczas hotelowych śniadań. Do takiej słabości przyznało się aż 47% respondentów. To jednak nie był jedyny powód do wstydu, który zapadł w pamięci biorących udział w badaniu turystów. Okazuje się, że aż 23% z nich ma za sobą prowokowanie kłótni z hotelowym personelem. Z kolei do kradzieży ręczników przyznało się 22% ankietowanych. Niezapłacenie rachunku w restauracji lub w hotelu ma na sumieniu 8% uczestników badania. Wszyscy podkreślili, że nieuczciwe zachowanie miało być efektem roztargnienia. Inne problemy to nadużywanie alkoholu (39%) oraz skąpstwo związane z niechęcią do dawania napiwków (29%).

Serwis Prezentmarzeń nie pozostał też obojętny na kwestie związane z pracą. Pytania zawarte w ankiecie pozwoliły ustalić, że 41% badanych stroni od służbowych obowiązków w czasie urlopu. Dla 26% respondentów to niewykonalne, dlatego na wakacjach regularnie odbierają telefony i przeglądają skrzynkę mailową.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Źródło: papilot.pl

Źródło zdjęcia głównego: mihailomilovanovic/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Apokalipsa w galerii sztuki
Materiał promocyjny

Apokalipsa w galerii sztuki

Naucz malucha samodzielnej zabawy
Materiał promocyjny

Naucz malucha samodzielnej zabawy