Newsy

Piłkarz Adelaide United, Josh Cavallo, zrobił coming out. "Wreszcie czuję się komfortowo"

Newsy

Autor:
Oskar
Netkowski
Photo and Co/Getty ImagesPiłka nożna

Josh Cavallo przez lata ukrywał orientację seksualną, ale w końcu powiedział o sobie prawdę. - Dorastając, zawsze czułem potrzebę ukrywania się, ponieważ było mi wstyd - powiedział piłkarz w nagraniu umieszczonym w mediach społecznościowych.

Josh Cavallo z Adelaide United zrobił coming out

Piłkarz australijskiego klubu sportowego Adelaide United, Josh Cavallo, wyznał za pośrednictwem mediów społecznościowych, że jest gejem. W tym celu nagrał specjalny filmik i opublikował list otwarty.

- Prowadziłem podwójne życie i ukrywałem to, kim naprawdę jestem. Jest coś osobistego, z czym muszę się podzielić ze wszystkimi. Jestem piłkarzem i gejem. Nie mogę być bardziej zadowolony z mojej decyzji o ujawnieniu się. Walczę ze swoją seksualnością od sześciu lat i cieszę się, że mogę to odłożyć na bok. Dorastając, zawsze czułem potrzebę ukrywania się, ponieważ było mi wstyd. Wstydziłem się, że nigdy nie będę w stanie robić tego, co kocham i być gejem. Gra w piłkę i bycie homoseksualistą to dwa światy, których drogi wcześniej się nie krzyżowały - przekazał Cavallo.

Jacek Jelonek o ciemnych stronach modelingu i ruchu #metoo
Jacek Jelonek o ciemnych stronach modelingu i ruchu #metoo
Dzień Dobry TVN Online

Josh Cavallo - kim jest?

Josh Cavallo gra w pierwszym zespole Adelaide United od lutego bieżącego roku. Na boisku zobaczymy go na pozycji środkowego pomocnika. Z klubem związany jest umową do końca czerwca 2023 roku.

Tego roku 21-latek rozegrał w australijskiej drużynie 28 meczów, w których zanotował dwie asysty. 

"Prince Charming" - pierwsze gejowskie show w Polsce

Od kilku tygodni widzowie player.pl, a teraz także widzowie TTV, mogą być świadkami rewolucji w polskiej telewizji. Program "Prince Charming" cieszy się ogromną popularnością i daje nadzieję na normalność w kontekście praw osób LGBT w Polsce.

13 mężczyzn walczy o serce tytułowego księcia - Jacka Jelonka. Uczestnicy programu przez 30 dni mieszkają razem w luksusowej willi, w której im bliżej finału, tym bardziej temperatura i poziom testosteronu wzrastają. Jacek zabiera wybranych mężczyzn na randki. Równolegle żegna się też z uczestnikami, z którymi nie nawiąże bliższej relacji.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Photo and Co/Getty Images

Pozostałe wiadomości