Kolejny sukces Polki. Iga Świątek wygrywa z Aryną Sabalenką w Stuttgarcie

Źródło: Dzień Dobry TVN
Iga Świątek prywatnie
Iga Świątek prywatnie
Iga Świątek nową liderką rankingu WTA
Iga Świątek nową liderką rankingu WTA
Podsumowanie sezonu Igi Świątek
Podsumowanie sezonu Igi Świątek
Kto stoi za sukcesem Igi Świątek?
Kto stoi za sukcesem Igi Świątek?
Zwycięstwo Igi Świątek
Zwycięstwo Igi Świątek
Iga Świątek wygrała Miami Open
Iga Świątek wygrała Miami Open
Iga Świątek zmierzyła się z Aryną Sabalenką w Stuttgarcie w finale turnieju WTA 500. Wyśmienita forma naszej zawodniczki doprowadziła do kolejnego zwycięstwa nad Białorusinką. Jak wyglądał wygrany mecz Polki?

Iga Świątek i wygrana z Sabalenką

Sabalenka była faworytką podczas niedzielnego meczu, ponieważ przez kilka tygodni Iga Świątek leczyła kontuzją żeber, i był to jej pierwszy występ po przerwie. Białorusinka już przed starciem sygnalizowała, że czuje się bardzo dobrze na turnieju w Stuttgarcie. - W zeszłym roku borykałam się z wieloma rzeczami, przede wszystkim serwisem. W tym sezonie czuję się jak inna zawodniczka, w ogóle inna osoba. Jestem bardziej spokojna na korcie - stwierdziła.

Niedzielna potyczka dwóch tenisistek rozpoczął się o godzinie 13:00 serwisem Polki. W pierwszym secie na prowadzeniu pozostawała Iga Świątek, która wykorzystywała błędy Białorusinki. Drugą partię rozgrywki rozpoczęła Sabalenka, która na początku wydawała się nieustępliwa. Ostatecznie naszej zawodniczce udało się odeprzeć ataki rywalki i zwyciężyła z wynikiem 6:3 oraz 6:4.

Dzięki temu zwycięstwu Iga Świątek po raz drugi obroniła tytuł w tym sezonie.

Tryumf Igi Świątek

Sukces 21-latki i to jak się prezentowała na korcie w Stuttgarcie daje nadzieję na bardzo dobre starty w nadchodzących turniejach. Najbliższe występy Igi Świątek planowane są w Hiszpanii podczas Madrid Open między 25 kwietnia a 7 maja, a później przyjdzie czas na mecze w turnieju Rzymie, który planowany jest od 9 do 20 maja.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło: sport.interia.pl

Źródło zdjęcia głównego: Robert Prange / Contributor/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości