Newsy

Znaleziono szczątki noworodka. Policja aresztowała parę nastolatków

Newsy

Autor:
Oskar
Netkowski
Źródło:
"Gazeta Pomorska"
Policja

W Grudziądzu w tragiczny sposób zginął noworodek. Jego oprawcami mają być 18-letni chłopak i 17-latka. Szczątki dziecka znaleziono w odludnej części miasta, gdzie mieli je ukryć. Tragicznego odkrycia dokonano kilka miesięcy po tragedii.

Morderstwo noworodka w Grudziądzu

Grudziądzka policja dokonała makabrycznego odkrycia. W odludnej części miasta znaleziono szczątki malutkiego dziecka. Do śmierci noworodka i ukrycia jego zwłok, miało dojść przed kilkoma miesiącami. Policja zatrzymała młodą dziewczynę i chłopaka.

Problemy nastolatków

Tajemnica mózgów nastolatków
Tajemnica mózgów nastolatków Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

W przypadku 17-latki prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie pozbawienia życia dziecka. - Jest to na razie wstępna kwalifikacja. Podejrzana nie przyznała się. Przedstawiła własną wersję wydarzeń. Sąd na nasz wniosek zastosował wobec podejrzanej trzy miesiące aresztu — podkreślała prokurator.

Postępowanie pokaże, czy 17-latka będzie odpowiadała za dzieciobójstwo, czy za zabójstwo. Zgodnie z przepisami Kodeksu karnego pierwszego z wymienionych czynów dopuszcza się matka, która zabija dziecko w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu. Za to przestępstwo grozi kara pozbawiania wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Natomiast za zabójstwo dziewczynie grozić będzie dożywocie.

Nastolatkowie staną przed sądem

18-latek usłyszał już zarzut zacierania śladów przestępstwa i pomocy w ukryciu zwłok noworodka, tzw. poplecznictwa. W więzieniu może spędzić do 5 lat. — Częściowo przyznał się do zarzucanego czynu i przedstawił własną wersję wydarzeń. Sąd zastosował wobec 18-latka tymczasowy areszt na miesiąc — poinformowała prokurator Magdalena Chodyna.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Oskar Netkowski

Źródło: "Gazeta Pomorska"

Źródło zdjęcia głównego: NurPhoto/Getty Images

Pozostałe wiadomości