Galeria "Dziedzictwo"
W galerii "Dziedzictwo" można zobaczyć 26 postaci, które odniosły sukces w różnych dziedzinach - w sztuce, literaturze, muzyce, teatrze, filmie, a także w naukach ścisłych i humanistycznych, prawie, ekonomii czy polityce. To, czego dokonali ma znaczenie dla społeczności polskiej, żydowskiej, czy w ogóle dla świata.
- Ta konstelacja bohaterów tworzy zbiorowy portret polskich Żydów, w całej jego różnorodności, widziany poprzez życie i osiągnięcia jednostek, które są jednocześnie wyjątkowe i reprezentatywne. Ich losy rozgrywały się na styku wielu kultur, cechowało je otwarcie na świat. Mamy nadzieję, iż ich historie, osiągnięcia i reprezentowane przez nich wartości staną się źródłem inspiracji także dla nas dzisiaj i dla przyszłych pokoleń - czytamy na stronie Muzeum.
Historia braci Warner
President & CEO Warner Bros. Discovery David Zaslav wraz z delegacją odwiedził galerię "Dziedzictwo". Przedstawia ona także losy i sylwetki założycieli Studia Warner Bros - Alberta, Sama, Jacka i Harrego.
Bracia Warner byli polskimi imigrantami pochodzenia żydowskiego. Urodzili się w Krasnosielcu w powiecie makowskim na Mazowszu. Bracia zastawili majątek, którym był koń o imieniu Bob oraz zegarek ojca, a pieniądze zainwestowali w zakup projektora. Po 20 latach, 4 kwietnia 1923 r., założyli jedną z największych wytwórni filmowych na świecie.
- Pochodzili z małego miasteczka w połodniowo-środkowej Polsce. Przybyli do Ameryki nie mając nic. Zbudowali firmę filmową o globalnej skali, a teraz jesteśmy tutaj, w kraju ich pochodzenia, w Muzeum POLIN, które oddaje hołd - powiedział w rozmowie z korespondentem "Faktów" Ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Córka Obamy zadebiutuje jako reżyserka. Co wiadomo o jej filmie?
- "Miłość" tematem przewodnim jubileuszowej akcji Żonkile 2022. Jak można dołączyć?
- Jak się mieszka w muzeum? "Ludzie zazdroszczą"
Autor: Daria Pacańska
Źródło zdjęcia głównego: TVN24