Masz takie figurki w domu? Dzięki nim możesz zdobyć małą fortunę

Zbierałeś figurki z Kinder Niespodzianki? Sprawdź ile są dziś warte
Zbierałeś figurki z Kinder Niespodzianki? Sprawdź ile są dziś warte
Źródło: NurPhoto/Getty
Kinder Niespodzianka to kultowe jajko, w środku którego znajduje się zabawka. Okazuje się, że nie tylko najmłodsi szaleją za plastikowymi figurkami zamkniętymi w mlecznej czekoladzie. Jest grupa kolekcjonerów, która za niektóre z nich jest w stanie zapłacić krocie. Może jakaś zabawka zalega także na twojej półce?

Zabawki z Kinder Niespodzianki

Pierwsze jajka z zabawką pojawiły się na rynku w latach 70. XX w. w Niemczech i we Włoszech. Tam, podobnie jak u nas, od razu zrobiły furorę wśród najmłodszych. Figurki przedstawiały wówczas zwierzęta, osoby wykonujące znane zawody, pojazdy czy najbardziej pożądane postacie z kreskówek. Do Polski jajko trafiło w latach 90. Stało się więc symbolem tego okresu - wiele dzieciaków miało na swoich półkach kolekcje najciekawszych figurek.

Hobby

DD_20211216_Pasja_REP
Źródło: Dzień Dobry TVN
Pasja od dzieciństwa
Pasja od dzieciństwa
Bracia, których łączy pasja do budowania
Bracia, których łączy pasja do budowania
Nieznana pasja Sławomira Łosowskiego
Nieznana pasja Sławomira Łosowskiego
 Połączyła ich miłość i pasja
Połączyła ich miłość i pasja
Koronka Szydełkowa to jej pasja życiowa - poprawione
Koronka Szydełkowa to jej pasja życiowa - poprawione

Wielu mogłoby myśleć, że moda na zbieranie zabawek z jajek Kinder przeminęła razem z poprzednim wiekiem - nic bardziej mylnego. Można wręcz powiedzieć, że weszła na nowy poziom.

Zabawki z Kinder Niespodzianki warte fortunę

Dziś zabawki wyglądają już inaczej, a postacie, które się w nich pojawiają są dostosowane do teraźniejszego, młodego odbiorcy. Jednak, te które były uwielbiane przez najmłodszych dekady temu wcale nie straciły na wartości, po prostu cieszą starsze pokolenie. Kolekcjonerzy z sentymentem wracają do czasów swojej młodości, a za posiadanie wymarzonej figurki, która już dawno wyszła z produkcji są w stanie zapłacić od kilkudziesięciu euro do kilku tysięcy.

Najbardziej pożądanym zabawkom przyjrzeli się dziennikarze serwisu dlahandlu.pl. Asterix z komiksu "Asterix i Obelix" kosztuje od 70 do 190 euro. Za krasnoluda "Ferdi Fallobst" z lat 70. można zapłacić prawie trzy tysiące euro.

Najdroższe są Smerfy z 1979 roku. Smerf z fletem został sprzedany dwa lata temu w za 5 tys. euro, a smerf z latarnią na stronie eierlei-shop.de kosztuje 24 999 euro.

Zobacz też:

podziel się:

Pozostałe wiadomości