Newsy

Dziennikarze "Superwizjera" TVN wyróżnieni za dokumentowanie wojny w Ukrainie. "To jest nasz obowiązek"

Newsy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Wyróżnienie dla dziennikarzy TVN
Wyróżnienie dla dziennikarzy TVNDzień Dobry TVN
wideo 2/17

Za nami uroczysta gala rozdania nagród Rose d'Or 2022. W tym roku na krótką listę prestiżowego konkursu trafiły reportaże "Superwizjera" TVN: "Ucieczka z Irpienia" i "Obrońcy Charkowa. Pierwsza linia frontu". W Dzień Dobry TVN o docenionych za granicą materiałach opowiedzieli Jarosław Jabrzyk i Michał Przedlacki.

Reportaże "Superwizjera" TVN nominowane do nagrody Rose d’Or

"Ucieczka z Irpienia" i "Obrońcy Charkowa. Pierwsza linia frontu" to poruszające reportaże na temat wojny w Ukrainie. Ich autorem jest zasilający szeregi zespołu "Superwizjera" TVN dokumentalista, Michał Przedlacki. Obydwa tytuły znalazły się na liście nominowanych do nagrody Rose d’Or przyznawanej przez European Broadcasting Association.

- Uważa się to za odpowiednik europejskich Oscarów dla telewizji (...). Nasz materiał trafił do finału w bardzo prestiżowej dla telewizji kategorii: News and Current Affairs. Stał się jednym z sześciu najlepszych materiałów telewizyjnych tego roku w Europie - wyjaśnił reporter "Superwizjera" TVN.

Dziennikarze TVN wyróżnieni za dokumentowanie wojny w Ukrainie

Jak dotąd Michał Przedlacki podjął się realizacji kilkunastu materiałów dotyczących rosyjskiej napaści na Ukrainę. Dzięki jego pracy widzowie z całego świata mają szansę zobaczyć, co tak naprawdę dzieje się na objętych konfliktem zbrojnym terenach.

- Nasze reportaże nie są same w sobie wstrząsające. Wstrząsający jest obraz wojny. Wstrząsający jest obraz tego, co wojna przynosi, kiedy puka do czyichś drzwi (...). To jest nasz obowiązek przekazywać to, co dzieje się w Ukrainie - stwierdził dokumentalista.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości